کد خبر: ۱۳۲۰۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان


یک به اصطلاح نجیب زاده پولدار که به دلایل خاص زمان خود به عنوان حاکم تلقی شده است، توسط بازرگانان و سرمایه داران مورد حمایت و احترام خاصی قرار می گیرد. او یک فرد 72 ساله است و خویشاوندان خود را در موقعیت های حساس حکومتی قرار می دهد و سیاست های خود را از اداره جامعه به نفع امورات داخلی تغییر می دهد. در روزهای اول به نظر می رسد همه چیز رو به راه است اما دیری نمی پاید که ثروتمندان ثروتمند تر و فقرا فقیر تر می شوند. او سیاست هایی اتخاذ نموده است که تمام سیاست های پیشین را لغو و از گردانه سیاست خارج کرده است. حکومت او تبدیل به حکومت الیگارشی یا حکومت معدودی ثروتمند بر جامعه ایی شده که روز به روز فقیر تر گشته، تبعیض نژادی، اختلاف طبقاتی و محرومیت محرومان روز به روز در جامعه به صورت افسارگسیخته ایی بیشتر و بیشتر می شود. منظور ما از این صحبت های مقدماتی نه دونالد ترامپ رئیس جمهور آشفته آمریکاست و نه بن سلمان جنایتکار است، بلکه  وصف حکومت عثمان ابن عفان خلیفه سوم است. همانطوری که تاریخ شاهد و گواه آن است، مسیر اسلام واقعی به دلیل توطئه های گوناگون که علیه دستورات اسلام و راهبردهای رسول مکرم اسلام که با هدف اشاعه فرهنگ اسلامی و برادری و برابری شکل یافته بود، به شدت  از راه قانونی و شرعی خود خارج شد، و فرصت دوباره به افرادی داده شد که قبل از اسلام صاحب جایگاه و نفوذ ناعادلانه بوده و بواسطه اسلام عزیز از آنها محروم گشتند. 
 بعد از رحلت رسول خدا (ص)، به دلیل تضعیف حق و انحراف از عدالت در طی شش سال حکومت عثمان، واکنش های شدید اجتمایی منجر به قتل عثمان شد. امام علی علیه السلام به منظور اصلاح انحرافات شکل گرفته از بعد سیاسی و اجتماعی، مجبور به ایجاد اصلاحاتی شد که مورد پسند عده قلیل سرمایه دارکه جایگاه خود را متزلزل میدیدند نبود و این شرایط را بر نمی تابیدند. بنا بر این توطئه ها دوباره سامان یافت و چهار جنگ صفین، نهروان، جمل و کربلا در جهان اسلام رخداد. نتایج اولیه این جنگ ها پیروزی نظامی افرادی بود که به نا حق جایگاههای اسلامی را غصب کرده و شاخص های اسلامی را به سلطنت های خودکامه مبدل کرده بودند. 
آن چیزی که اکنون دردنیا و خصوصا  جهان اسلام  مشاهده می کنیم سیر تحول سریعی است که مشابه آن در صدر اسلام اتفاق افتاد. تنها تفاوت آن بعد زمان آن است. همان گسلهایی که در سطوح مختلف اجتماعی در صدر اسلام در جوامع اسلامی رخداد، در عصر حاضر شاهد آن هستیم. تحولات عجیبی که در جهان خلقت و در سراسر دنیا شاهد آن هستیم، همان فرقه گرایی ها و انحصار طلبی ها و قدرت طلبی هایی است که بعضا متعصبان فرقه ایی یا سیاستمداران پولدار جهان به دنبال ایجاد و یا ادامه آن هستند. پر واضح است که حد اقل در جهان اسلام رابطه بین حاکمان اسلامی و مردم نباید دستخوش اینگونه مسائل گردد.  ارتباط پسندیده بین مردم و حاکمان اسلامی تا زمانی ادامه می یابد که این رابطه دستخوش انحرافات و قدرت طلبی های عده معدودی نشود. اینگونه بی ثباتی بین حاکمان اسلامی و مردم جوامع اسلامی همان چیزی است که حکومت عثمان را درگیر و تا قرن ها سرنوشت مسلمانان را دستخوش و گرفتار امویان نمود. در حال حاضر هم شاهد دو نمونه حکومت اسلامی هستیم، جمهوری اسلامی ایران و دولت سعودی. در عمق و ارکان دولت جمهوری اسلامی نیز کاسبان میلیاردر، ملی گراهای منتظر و تشنه قدرت و منافقین کوردل وجود دارند. این گونه افراد در دوران مشابه ریاست جمهوری دولت عثمان در ایران یعنی دورانی که آقای خاتمی رییس جمهور بود، قصد تسلط بر همه ارکان قدرت را داشتند. برخی نیز معتقداند که در دوران مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز حکومت شبه عثمان در حال شکل گیری بود. دلیل عمده ایی که برخی خائنان در این دولت ها موفق به دستیابی به اهداف خود نشدند همان رهنمودها و جدیت مقام معظم رهبری در هدایت  و رهبری انقلاب است. در حال حاضر یعنی در زمان دولت آقای روحانی هم تلاشهای بسیاری برای «امویزیه» کردن جمهوری اسلامی وجود دارد، که خوشبختانه با نظارت و هدایت مقام رهبری در بسیاری از موارد ناکام مانده اند. امید واریم خداوند بزرگ سایه ولایت و رهبری فرزانه مقام معظم رهبری را مستدام داشته تا با رهنمودهایش مملکت را از گزند و آسیب های آنان حفظ نماید.
نمونه بارز حکومت عثمان، پادشاهی عربستان است، که با تزویر و جنایات بیسابقه، ادامه دهنده راه سلاطین قبلی است. این رژیم سفاک با این سن کم جنایت های بسیاری را مرتکب شده است که در نوع خود کم نظیر است. البته او هم در ظاهر مدعی تشکل علمای اسلامی است و داعیه حکومت اسلامی را دارد. بر اساس گزارشهای علنی، در یک سال گذشته رژیم سفاک سعودی  2613 نفر از دانشمندان عربستان را بازداشت کرده و بسیاری را تحت شکنجه های وحشتناک قرار داده است. این در حالی است که نقض گسترده حقوق بشر در این کشور در رسانه های بزرگ دنیا چندان مطرح نمی شود. طیف باز داشت شدگان را افرادی از قشر های مختلف اعم از روزنامه نگاران، معلمان، محققان تاریخی و اجتماعی و ... تشکیل می دهند که تنها به دلیل ابراز عقاید خود که مخالف حکام سعودی است در بند هستند. شاید ماجرای جمال خاشقچی که در کنسولگری رژیم سعودی در استانبول ترکیه قطعه قطعه شد از نادر معجزاتی باشد که افشای آن ماهیت پلید رژیم سعودی را برای جهانیان افشا نماید. انشاءالله.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار