کد خبر: ۱۳۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سامانه «فارس من» که برای پیگیری موضوعات و مسائل مردم و با هدف اصلاح امور و پیشرفت کشور در خبرگزاری فارس ایجاد شده است، فعالیت خود را از 20 آبان ماه بصورت رسمی آغاز کرد.


به گزارش خبرگزاری فارس، در این مدت تاکنون بیش از 1000 سوژه توسط مخاطبان ثبت و منتشر شده است که این تعداد از طریق 51817 شماره موبایل منحصر به فرد ثبت و یا حمایت شده است.

خبرنگاران خبرگزاری فارس از میان 246 سوژه تایید شده بالای 50 امضاء -که متعهد به پیگیری آن‌ها هستند-  تاکنون 91 سوژه را با تولید مصاحبه با مقام مسئول، نگارش گزارش مکتوب و یا تصویری پیگیری کرده‌ و 154 سوژه دیگر نیز در دست پیگیری دارند. هم‌چنین خبرنگاران فارس 59 سوژه را نیز علی‌رغم نرسیدن به سطح 50 امضاء با توجه به اهمیت و یا فوریت سوژه‌ها از مسئولان پیگیری کرده‌اند که گزارشات آن را می توانید در اینجا ببینید.

بنابراین گزارش، از میان 1000 سوژه تایید شده، 793 سوژه در گستره ملی و207 سوژه استانی است. که در این فهرست استانهای تهران، خوزستان، مازندران و سیستان و بلوچستان بالاترین میزان ثبت سوژه ها را به خود اختصاص دادند و پایین‌ترین میزان مشارکت هم مربوط به 4 استان بوشهر ، چهارمحال و بختیاری،کردستان و مرکزی است.

به موازات ثبت سوژه ها، گروهی از متخصصین و کارشناسان حوزه های مختلف، مطالبات، ایده ها و مسائل ثبت شده مردمی را بررسی و در جهت تحلیل آن و رسیدن به راهکار، به تحریریه فارس و مسئولین اجرایی مرتبط کمک می کنند.

در این بین یکی از موضوعات حائز اهمیت که خبرنگاران فارس، مکررا در مطالبات و مسائل و سوژه های مردم با آن مواجه شدند، وجود قوانین متعدد بدون ضمانت اجرایی است. به این معنا که بسیاری از مطالبات مردم علیرغم وجود و تصریح قانون، فاقد ضمانت اجراست و دستگاههای اجرایی به دلایل مختلف نمی توانند این قوانین را اجرا کنند.

از این رو یکی از کلان سوژه هایی که در روزهای آینده خبرگزاری فارس بیشتر به آن خواهد پرداخت، مساله قوانین فاقد ضمانت اجرایی و نیز معیوب بودن فرآیند تصمیم گیری و تصمیم سازی صحیح و علمی در کشور است.

همچنین بزودی شرایطی در سامانه «فارس من» ایجاد خواهد شد تا مخاطبان بتوانند تجارب و راهکارهای خود را ناظر بر مسائل پیش روی کشور با مسئولین کشور و سایر مخاطبان فارس به اشتراک بگذارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار