کد خبر: ۱۳۲۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
داوطلبان کنکور که همواره برای شرکت در این آزمون استرس دارند در سال‌های اخیر با اضطراب‌هایی مانند تغییر در نحوه برگزاری کنکور نیز مواجهند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، با توجه به مناظره‌ای که فردا با عنوان «بررسی موضوع مافیای کنکور» با حضور ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور و عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در خبرگزاری فارس برگزار خواهد شد، از مخاطبان این خبرگزاری خواستیم تا دغدغه‌ها و سوالات خود در این زمینه را برایمان ارسال کنند.

بخشی از سوالات و بحث‌های مطرح شده از سوی مخاطبان خبرگزاری فارس در رابطه با موضوع «مافیای کنکور» به شرح ذیل است:

**

در حال حاضر دقیقا در شهر ما مافیای کنکور برقرار است و هر چقدر هم که اعتراض میکنیم هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

یکی از مسؤولان آموزشی شهر، رئیس یک مؤسسه کنکور است و سیاست‌ها در راستای پیشرفت مؤسسه انجام می‌گیرد.

**

لطفا از سازمان سنجش بخواهید اطلاعات کارشناسی درباره تاثیر قطعی و علت اینکه بیان می‌کنند این موضوع به ضرر داوطلبان مناطق محروم است را منتشر کند، معدل مناطق محروم داخل سهمیه منطقه 3سنجیده می‌شود پس دلیل بی منطقی است که مناطق محروم را با سایر کشور مقایسه کنند و با ارائه اطلاعات غلط به نمایندگان مجلس سبب لغو تاثیر قطعی و کم شدن وزن کنکور شوند.

**

اطلاعیه سازمان سنجش درباره اینکه فقط در سال 98 برای نظام قدیم سوال مجزا طرح می‌شود، به شدت به نفع مافیای کنکور است زیرا جمعیتی بیشتر از صد هزار نفر مجبور به تغییر کامل منابع درسی می‌شوند حال آنکه مناطق محروم بضاعت تغییر منابع خود را ندارند و منافع گسترده موسسات در میان می‌آید.

**

بنده متولد ۱۵ فروردین ۷۶هستم، ۱۹ماه خدمت سربازی را انجام دادم، زمانی که قصد داشتم خودم را برای کنکور ۹۸ آماده کنم و وارد دانشگاه فرهنگیان شوم متاسفانه دیدم در شرایط دانشگاه فرهنگیان آمده است که سن حداکثر ۲۲ و مدت خدمت سربازی در حداکثر سن لحاظ نخواهد شد در حالی که در سایر ارگان‌ها سربازی به عنوان یک امتیاز در نظر گرفته می‌شود.

**

همانطور که مستحضرید، دانش آموزان پایه دوازدهم به خاطر زیاد شدن واحدهای درسی، باید 35ساعت در مدرسه باشند، اما متاسفانه در شهر قم به دلیل عدم نظارت آموزش و پرورش، اجرای این طرح سلیقه ای شده و در بسیاری از مدارس این شهر، دانش آموزان همان 24ساعت رو به مدرسه می‌روند،و این مساله باعث بوجود آمدن تبعیض شده است.

**

علت اصلی تنفر از این نظام آموزشی این است که در مدرسه از ما امتحان نهایی میگیرند که تشریحی هست و معلم های مدرسه هم تشریحی تدریس می‌کنند ولی کنکور تستی هست و مجبوریم تست کار کنیم و این دقیقا بزرگترین اشتباه آموزش و پرورش است.

**

چرا مسؤولان خیلی سریع  تصمیمات را تغییر می‌دهند و هر بار حرف جدیدی را می‌شنویم. چند ماه از سال تحصیلی گذشته و ما هنوز نمی‌دانیم کنکور سال آینده به شکل برگزار می‌شود.

**

در مورد کنکور باید بگویم تا زمانیکه چنین فاجعه‌ای در برابر نسل جوان وجود دارد بخش زیادی از جوانان انگیزه‌ خود را برای درس خواندن از دست می‌دهند. وقتی شما بدانید با استفاده از تمام مطالبی که در دوران تحصیل می‌خوانید تا زمانیکه از کتابهای کمکی استفاده نکنید قادر به جواب دادن یک سوال کنکور نیستید موجب میشود انگیزه ای برای رقابت باقی نماند و متاسفانه هیچ الگویی هم در مدارس به دانش آموزان داده نمیشود که چطور باید در کنکور شرکت کنند یا اصلا از چه منابعی استفاده بکنند.

**

بنده به عنوان یک دانش آموز که بخشی از آموزش این کشور هستم از مسئولان آموزش و پرورش و سازمان ارشاد اسلامی تقاضا می‌کنم که با قاطعیت با فسادی که آموزش ما رو فراگرفته و روز به روز هم بیشتر و بیشتر می‌شود و دانش آموزان ما رو وارد یک باتلاق و منجلاب میکند برخورد کنند و عوامل این فسادها و هرز آموزانآموزش به تمامی دانش آموزان معرفی شوند.

**

برنامه های مشارکتی صدا و سیما بستر اصلی مافیای کنکور است.

مسئول اصلی این همه بی عدالتی وزارت آموزش و پرورش است که بر روی فعالیت مشاور نماها، معلم نماها و سایر فعالان آموزشی در بخش های غیردولتی نظارت نکرده است.
چند تاجرآموزشی که اخیرا یکی از آنها در مبارزه با پویش «نه به تاثیر قطعی معدل» انواع کارشکنی ها و سنگ اندازی ها را مرتکب شد، سومین عامل پیدایش این بازار مکاره هستند که بی مسئولیتی وزارت ارشاد و وزارت آموزش و پرورش باعث شده است کتاب را به کالایی تجاری در حد فست فود فروبکاهند

اما علت العلل این بازار مکاره، نخبه گریزی است که در وزارت آموزش و پرورش به شدت آشکار است. 

**

درخواست دارم موضوع بی عدالتی در باره ساعات آموزشی پایه دوازدهم را که ۳۵ ساعت است و ناشی از بی کفایتی آموزش و پرورش است مطرح کنید.

درحالی که این قانون در مدارس خاص انجام نمی‌شود و مدارس دولتی ملزم هستند و اصلا یک سری دروس مسخره در سال کنکور قرار دادند که فقط وقت تلف کردن است.

**

بنده مخالف حذف کامل کنکور هستم. چون این مسئله به نفع پولدارهاست، چرا که می‌توانند از طریق پول معدل‌شان را تغییر بدهند.

آن زمان باید دنبال مافیای معدل باشیم.

**

اشتغال ده ها هزار نفری در آموزشگاه ها و انتشارات و مشاوره ها و غیره مشغول به کار هستند و که اگر کنکور حذف شود با مشکل مواجه می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار