کد خبر: ۱۳۴۵۲۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دکتر شهرام محمدنژاد

نیک هیلی هندی تبار که تا پایان دسامبر 2018 در ظاهر نماینده آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل بود،   در اصل نماینده و حامی رژیم غاصب صهیونیستی در آن مجمع بوده است. او در اصل نماینده حزب لیکود بوده و نتانیاهو بسیاری از سرپوش ها در جوامع بین المللی را مدیون او است. سوال این است که آیا استعفای او عامل نزول او خواهد بود؟ جواب قطعا منفی است و او در حال ارتقا یافتن به یک مقام و منصب بالاتر است. اگر چه او گفته است که قصد نامزدی برای ریاست جمهوری آمریکا را ندارد، اما در اصل معنای جمله او این است که منتظر است دیگران ترامپ را حذف کنند و شرایط را برای روی کار آمدن او مهیا نمایند. دیوید هوروویتس (David Horowitz) در مقاله ایی در ماه مارس 2017 مدعی شده بود که نیکی هیلی نامزد و پیشنهاد فاخر حزب لیکود اسراییل برای ریاست جمهوری آمریکا است. او که توانسته بود فقط در مدت 14دقیقه در کنفرانس AIPAC نظر صهیونیست ها را جلب کند، در یک مصاحبه با دن سنور  تحلیل های مهمی را رونمایی کرد. هیلی بعد از استعفای خود مدعی شده بودکه از ترامپ در سال 2020 پشتیبانی خواهد کرد. این درحالی است که صحبت های او صرفا در حد ادعای وفاداری حزبی به ترامپ است و ماهیت اصلی مطلب بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که او اظهار می دارد. این واقعیت در برخی صحبت های دیگر او نیز عیان  شده است. 
 نیکی هیلی هم همانند جرج بوش و ترامپ  موجودی افراطی و جاه طلب تلقی می شود و برای دست یابی به قدرت به هر ابزاری متوسل می گردد. هیلی در مصاحبه ای شوخ طبعانه در خصوص دخالت های روسیه در انتخابات دوسال قبل آمریکا اسم  "Binomo” را به عنوان رئیس جمهور لهستان تلقی می کند و در مقابل پرسش خبرنگار مبنی بر معرفی این اسم می گوید که از دخالت روسیه بر انتخاب این فرد برای ریاست جمهوری لهستان بسیار نگران است. او با اطمینان و تاکید بر گفته های خود از فعالیت های آمریکا در رصد فعالیت ها و دخالت های روسیه و ارتباط آن با دریای جنوب چین بسیار قاطع صحبت به زبان میراند. مسئله این جا است که چرا باید سفیر ایالات متحده یک چنین  ادعایی را مطرح کند، در حالی که نسبت به موضوع مربوطه هیچ اشرافی ندارد؟ این امر در عرصه دیپلماسی یک فاجعه تلقی می شود. این فرایند در واقع یک حس درونی است که با اظهار اطلاع از موضوعی با دید روشنفکرمابانه و با الفاظ بی معنی مخاطب فریب داده می شود. به نظر می رسد سطح علمی و معلومات هیلی نیز همانند سطح اخلاقی او بسیار متزلزل بوده و در واقع نقطه اتکای او به رنگین پوست بودن و اعتدال فریبنده او در حزب جمهوری خواه می باشد. او صرفا می تواند به حمایت صهیونیت هایی مانند نتانیاهو، آدلسون و دیوید هوروویتس و راست گرایان افراطی و سابقه فرمانداری خود در کارولینای جنوبی تکیه کند. البته رنگین پوست بودن او هم همانند اوباما یک امتیاز محسوب شود. 
نتایج حضور او در سازمان ملل سرشار از خباثت ها و خیانت هایی است که به مردم جهان از جمله به آمریکایی ها روا داشته و خدماتی است که به صهیونیست ها ارائه کرده است، که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:
1- خروج ایالات متحده از یونسکو و سازمان آموزشی- علمی و فرهنگی سازمان ملل در اکتبر 2017، به این دلیل که این نهادها به فلسطینی ها کمک می کردند. 
2- همسو سازی برخی دولت ها با دولت آمریکا برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل.
3- اغتشاش درنشست سازمان ملل به هنگام قرائت گزارش کشتار 62 فلسطینی در ماه می 2018 توسط رژیم صهیونیستی.
4- خروج از شورای حقوقی سازمان ملل در ژوئن 2018 به علت عصبانیت صهیونیست ها از این شورا.
5- دروغگویی بی وقفه در مورد برجام و نقض عهد ایران در جهت تامین رضایت حزب لیکود.
اما اینکه چرا صهیونیستها یک چنین موجودی را باید انتخاب کنندجای تامل دارد؟ هیلی اصالتا از پنجاب هند است و سابقه اسلام ستیزی او نکته مثبت او برای صهیونیست ها قلمداد می شود. او همراستا و همداستان با صهیونیستها در واقعه 11 سپتامبر و جنایتی بود که اربابان او برای نفوذ و زورگویی در دنیا پیاده سازی نمودند. اینکه چرا هیچ صهیونیستی آن روز در برج ها نبود را باید از او پرسید. اینها فقط برخی از واقعیتهایی است که می توان در خصوص موجودات حقیری امثال نیکی هیلی  برملا نمود. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار