کد خبر: ۱۳۴۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح با صدور بیانیه‌ای، اعتراض خود را به نمایش آثاری از «یوسی لمل» گرافیست تبعه رژیم صهیونیستی در نمایشگاه «به رنگ حیات» تهران اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، در پی حواشی ایجاد شده درباره حضور آثاری از گرافیست صهیونیستی‌تبار در نمایشگاه بین‌المللی پوستر «به رنگ حیات» تهران، انجمن هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح بیانیه‌ای بدین شرح صادر کرد:

«بسم الله الرحمن الرحیم

رویش هنرمندان جوان، باانگیزه، مستعد و متخصص در حوزه هنر ارزشی و ولایتمدار ایران اسلامی، آنچنان فراگیر و بسیط بوده است که دوستان و دشمنان داخلی و خارجی را متحیر و انگشت به دهان کرده است. آنچه که امروزه و در سپهر پهناور و گستره وسیع مفاهیم متعالی، ارزشمند و جهان شمول الهی معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام روح الله (قدس الله نفس الزکیه) در حال شکل‌گیری و شکوفه دادن است، بی شک ثمره مقاومت و پایمردی زنان و مردانی است که از مرزهای اعتقادی خویش در برابر دشمنان تا بن دندان مسلح دفاع کرده که ۸ سال تاریخ پر افتخار و خونبار دفاع مقدس ایرانیان در برابر حمله دژخیمان بعثی تنها یک نمونه قریب و عینی این ایستادگی است.

آنچه که در نمایشگاه «به رنگ حیات» رخ داد و حضور یک عنصر اسرائیلی، مارا بر آن داشت که از حیثیت و کیان بنیاد پرافتخار روایت فتح، این ثمره جاویدان و مانای هنرمند و مجاهد فی سبیل الله، سید الشهدای اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی علیه الرحمه، دفاع و صراحتاً بر چند نکته اصلی و مهم تاکید نماییم. امید داریم که این توضیحات به سمع و نظر مخاطبان اصلی جریانات فرهنگی و هنری کشور برسد و بر این باوریم که ... العاقبه للمتقین!

۱. آنچه که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای (ادام الله ظل الوارف) بارها و بارها در بیانات و سخنرانی‌های مکرر به آن اشاره داشتند، کلیدواژه‌ای به نام نفوذ است که متاسفانه در سایه غفلت ـ ان‌شا الله سهوی ـ مدیران و سیاستگذاران عرصه فرهنگ و هنر کشور چندان جدی گرفته نشده است و همچنان سیاست تساهل و تسامح در بدنه کلان تصمیم‌گیری و ریل‌گذاران فرهنگ و هنر این مرز و بوم ساری و جاری است. حضور یک عنصر اسرائیلی با پیشینه معلوم و مکشوف و در شرایطی که عادی‌سازی روابط کشورهای بزدل، ترسو و سست‌عنصر خاورمیانه با رژیم جعلی و سفاک رژیم صهیونیستی با جدیت از سوی دول غربی و مثلث شوم و منحوس عبری، غربی، عربی پیگیری می‌شود، در ام‌القرای جهان اسلام باعث تاسف و انزجار شدید هنرمندان آزاده و حق طلب ایران عزیز است.

۲. سخنان سراسر کذب و غیر واقع مدیر اجرایی این نمایشگاه مایه تعجب و حیرت همگان شد. ایشان برگزاری نمایشگاه این عنصر رژیم صهیونیستی را توسط «روایت فتح» در سال آینده محتمل دانسته است! و حواشی ایجاد شده درباره حضور وی را غرض‌ورزی حزبی دانسته که خوشبختانه با مدیریت ایشان قبل از شروع جنجال‌ها پیشگیری شد. ذکر این نکته برای ایشان و دوستانشان خالی از لطف نیست که اولا ایشان ارتباط این مدعو اسرائیلی خود با بنیاد فرهنگی روایت فتح را از چه طریقی محاسبه و استنتاج کرده است و ثانیاً ای کاش اقدامات پیشگیری و عدم حضور وی را پیش از دعوت نامبرده نیز انجام می‌دادند تا مجبور به جمع‌آوری آثار ایشان و حذف نام وی نشوند.

۳. عنوان ماندگار روایت فتح که نمادی از روایت حماسه های دلیرترین فرزندان این مرز و بوم بوده و هست، چیزی نیست که با این لجن پراکنی‌ها خدشه‌دار و مکدر شود. نصیحت ما به دوستانی که در این باره اظهار می‌کنند این است که ابتدا به ساکن، ارتباط ظرف و مظروف را برای خود و مخاطبانشان معین، سپس برای فرار رو به جلو از اعتبار نهاد ارزشمندی همچون روایت فتح ناشیانه سوءاستفاده کنند.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که مدیریت و کارکنان بنیاد فرهنگی روایت فتح و نیز انجمن های سینمای انقلاب و دفاع مقدس، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس و شهرک سینمای انقلاب و دفاع مقدس و رده های تابعه این بنیاد، به پیروی امام عظیم الشأن و فرمایش ماندگار و تاریخی ایشان که اسراییل باید از صحنه روزگار محو شود و تأسی از تدابیر و سیاست های مقام عظمای ولایت که اسرائیل ان‌شاءالله تا سال های نه چندان دور وجود خارجی نخواهد داشت، بر پایمردی و مقاومت ضد رژیم اشغالگر و خونخوار صهیونیستی تاکید می‌کند و همراه و همکلام با ملت ستمدیده و دلیر و مقاوم فلسطین غریو «هیهات من الذله» را به نمایندگی از هنرمندان و اندیشمندان آزاده و صلح طلب سر می‌دهد و از درگاه حضرت حق جل جلاله ظهور  مصلح و منتقم مظلومان و ستم دیدگان جهان را آرزو می‌کند.»
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار