کد خبر: ۱۳۴۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تسهیل سفر زوّار در دستور کار
وزیر امور مذهبی پاکستان گفت:ارائه تسهیلات برای زائران پاکستانی که عازم ایران و عراق می‌شوند در اولویت قرار دارد.

«نورالحق قادری» وزیر امور مذهبی پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد اظهار داشت: ارائه تسهیلات برای زائرانی که عازم ایران و عراق می‌شوند در اولویت قرار دارد.

وی افزود: به زودی مانند مکه و مدینه دفاتر حج و زیارت پاکستان در ایران و عراق نیز افتتاح خواهد شد.

قادری تأکید کرد: دفتر حج و زیارت پاکستان در ایران سبب ارائه بهتر تسهیلات و کاهش مشکلات زائران برای سفر به ایران و عراق خواهد شد.

وی افزود: به دنبال این هستیم که نماینده‌ای در ایران و عراق داشته باشیم تا زائران به صورت رسمی و از طریق وزارت امور مذهبی برای زیارت اماکن مقدسه اقدام کنند.

قادری اظهار داشت: «شهریار آفریدی» وزیر کشور پاکستان از مرز تفتان بازدید به عمل آورد و از نزدیک مشکلات زائران را بررسی کرد که نشان دهنده جدی بودن عزم دولت تحریک انصاف برای حل مشکلات مسافرانی است که عازم ایران هستند.

وی افزود: متأسفانه برخی مدیران کاروان‌ها که به صورت خصوصی و بدون هماهنگی با وزارت امور مذهبی اقدام به جابه‌جایی زائران کردند مشکلات زیادی برای آن‌‌‌ها به وجود آوردند.

وزیر امور مذهبی پاکستان ادامه داد: شکایاتی دریافت کرده‌ایم که برخی مدیران کاروان برای کسب منافع شخصی زائران را در بین مسیر رها کرده‌اند.

قادری تصریح کرد: درخواست هزینه اضافی برای ادامه سفر و اسکان نامناسب زائران از جمله مشکلاتی است که برخی مدیران کاروان به وجود می‌آورند.

وی افزود: حل مشکلات زائران بدون هماهنگی با دولت‌های ایران و عراق امکان‌پذیر نیست.

نورالحق قادری گفت: سعی داریم نام تمام زائرانی را که عازم ایران و عراق هستند به صورت رسمی ثبت کنیم تا اگر مشکلی برای آن‌ها پیش آمد قادر به کمک رسانی به موقع باشیم.

قادری اظهار داشت:دولت حزب تحریک انصاف خواهان آزادی مذهبی در پاکستان است بنابراین پیروان تمام ادیان باید بتوانند به راحتی سفرهای زیارتی و اعمال عبادی خود را به جا آورند.

وی افزود: هماهنگی و همکاری بیشتر با سازمان حج و زیارت ایران از اولویت‌های وزارت امور مذهبی پاکستان است.

قادری تأکید کرد آماده هر نوع همکاری با سازمان حج و زیارت ایران هستیم و در هیچ زمینه‌ای کوتاهی نخواهیم کرد.

وزیر امور مذهبی پاکستان گفت: مخالف افراط‌گرایی و به دنبال وحدت بیشتر بین مسلمانان هستیم که در این زمینه کنفرانسی در اسلام‌آباد برگزار شد و علمایی از ایران نیز در آن شرکت کردند.

وی افزود: از نظرات علمای ایران در خصوص ایجاد وحدت آگاه شدیم و سعی  داریم به رهنمودهای آن‌ها توجه کنیم.

قادری اظهار داشت: ایران در زمینه ایجاد وحدت و ریشه‌کن کردن افراط گرایی بسیار خوب عمل کرده و خواهان استفاده از تجربیات این کشور هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار