کد خبر: ۱۳۶۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده یهودیان ایران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مراسم دعا به جان رهبر انقلاب توسط یهودیان در هفته جاری در کلیسای یوسف‌آباد برگزار شد، گفت: برگزاری مراسم سالگرد پیروزی انقلاب یک میثاق ملی است و هیچ ربطی به مشکلات اقتصادی ندارد و ایرانیان یهودی ضمن برگزاری این مراسم همچون سال‌های گذشته در مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن حضوری پرشور خواهند داشت.


سیامک مره‌صدق نماینده یهودیان ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به ویژه‌  برنامه‌های هموطنان یهودی ما در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: هموطنان یهودی امروز به صورت مشترک در دو شهر کرمانشاه و تهران مراسم حضور در گلزار شهدای اقلیت‌های دینی را در برنامه خود داشتند و بعدازظهر نیز به صورت مشترک در تهران و کرمانشاه مراسم ویژه یهودیان برای دهه فجر انقلاب برگزار می‌شود. 

وی افزود: مراسم مذهبی یهودیان و دعا به جان رهبر معظم انقلاب و دعا برای ارواح پاک شهدا روز دوشنبه هفته جاری 15 بهمن 97 در کلیسای واقع در منطقه یوسف‌آباد تهران برگزار شد و مراسمی نیز با موضوع نقش یهودیان در انقلاب و به ویژه نقش ایرانیان یهودی در ادبیات انقلاب یکشنبه 14 بهمن ماه برگزار شد. 

نماینده یهودیان ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین کانون فرهنگی یهودیان نیز شنبه شب گذشته در رابطه با چهلمین سال پیروزی انقلاب شب شعری را برگزار کرد و کلیمیان شیراز هم یکشنبه شب هفته آینده مراسم خود برای سالگرد انقلاب را برگزار می‌کنند. 

مره‌صدق خاطرنشان کرد: همچنین وزارت ارشاد نیز مراسمی را دوشنبه شب هفته جاری برای اقلیت‌های دینی با حضور نمایندگان ‌شان در مجلس و روسای انجمن‌ها و روحانیون عالی رتبه اقلیت‌های دینی با حضور وزیر ارشاد در هتل انقلاب برگزار شد. 

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی امروز کشور افزود: مشکلات اقتصادی و معیشتی هیچ ربطی به برگزاری باشکوه مراسم سالگرد پیروزی انقلاب ندارد با عنوان مثال اگر فردی مشکل مالی داشته باشند برای عزیزترین کسش کادو و تولید نمی‌گیرد؟ اینها درواقع میثاق‌های ملی ما است هیچ ربطی هم به وضعیت اقتصادی ندارد. 

نماینده یهودیان ایران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شرکت در راهپیمایی 22 بهمن یک وظیفه ملی است و مردم ایران هر ساله در این راهپیمایی به صورت همدلانه شرکت کردند و حضور در این راهپیمایی یادآور حماسه‌های سال 57 است و برای افرادی که سن بیشتری دارند یک نوستالژی و یادآور خاطرات انقلاب است و برای جوان‌ترها نیز یک تجدید میثاق و اعلام اطلاعات از رهبری اشتراک در خاطراتی است که نسل‌های قدیمی‌تر دارند. 

مره‌صدق در پایان خاطرنشان کرد: ایرانیان یهودی نیز همانند هر سال در مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن حضور پرشوری خواهند داشت و تاثیرگذاری خود را بار دیگر به همگان نشان خواهند داد. 
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار