کد خبر: ۱۳۶۶۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرانس24:
شبکه خبری تلویزیونی 'فرانس 24' در پوشش خبری چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در ویژه گزارشی به همین مناسبت اعلام کرد: بازگشت آیت الله خمینی (ره) به تهران نقطه عطف انقلاب بود.

به گزارش ایرنا، 'صنم شنتیایی (sanam shantyaei) خبرنگار فرانس 24 روز دوشنبه در این ویژه گزارش افزود: آیت الله خمینی (ره) در سال 1979، اندکی پیش از خروج شاه از ایران و زمانی که انقلاب به نقطه اوج خود رسید، شورای انقلاب را تشکیل داد که بعدها جمهوری اسلامی شد.
وی افزود : در 16 ژانویه سال 1979 شاه ایران را ترک کرد و هرگز به کشور بازنگشت و این نقطه پایان پادشاهی 2500 ساله در ایران بود.
شنتیایی ادامه داد: مردم در ایران شعار دادند 'شاه رفت'، آیت الله خمینی (ره) دشمن شاه از این خبر با گفتن 'الله اکبر' استقبال کرد، آیت الله خمینی (ره)در اول فوریه سال 1979 به ایران بازگشت و از سوی میلیون های ایرانی مورد استقبال قرار گرفت، بازگشت آیت الله خمینی(ره) به ایران نقطه عطف انقلاب بود، او در بازگشت به تهران گفت دولت به جا مانده از شاه را به رسمیت نمی شناسد و تهران را از متحد دیرینه آن یعنی واشنگتن دور ساخت.
شنتیایی گفت: در نهایت در 11 فوریه سال 1979 ارتش در ایران اعلام بی طرفی کرد و حکومت شاه به واقع فروپاشید، آن روز، روز رسمی اعلام انقلاب اسلامی بود که دوره جدیدی برای ایران بود و روابط این کشور را با غرب و منطقه تغییر داد و یک زلزله ژئوپلتیک ایجاد کرد که جهان را تا به امروز به لرزه انداخته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار