کد خبر: ۱۳۸۱۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: متأسفانه در سال جاری بیش از 14800 نفر بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، آماده‌باش نوروزی همیاران پلیس با حضور رئیس پلیس راهور ناجا و معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مدرسه شهیدان آقامحمدی و حسین شیری در روستای سولقان برگزار شد.

سردار سیدکمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهور ناجا یکی از اهداف جدی در 10 سال گذشته  برای برپایی همیاران پلیس راهور را ایجاد نظام مسؤولیت پذیری در بین جوانان و نوجوانان به عنوان آینده‌سازان کشور اسلامی عنوان و اظهار داشت: تأکید بر قانون‌مندی و احترام به قانون جزو موضوعات جدی است که همواره مورد توجه پلیس راهور بوده است.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: متأسفانه در سال جاری بیش از 14 هزار و 800 نفر جان خود را به علت تصادف در جاده‌ها و شهرهای کشور از دست داده‌اند و 315 نفر نیز در همین مدت 10ماهه در جاده‌ها مجروج شده و برخی از مجروحان نقص عضو دائم شدند.

سردار هادیان‌فر گفت: نیازمند توجه جدی به فرهنگ‌سازی، ایمنی وسیله نقلیه و کاهش نقاط حادثه‌خیز در راستای کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای هستیم.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: بنا داریم با کمک همه مردم،‌ همیاران، پلیس‌یاران، سفیران فرهنگی و معلمین یک برنامه کاهشی قابل توجه برای سال 98 اجرا کنیم.

وی یکی از عوامل عقب‌ماندگی کشورها را افزایش تصادفات، تلفات و مجروحان جاده‌ای عنوان و تصریح کرد: باید برنامه‌ریزی جامع در این خصوص داشته باشیم؛ اگرچه از سال 84 تاکنون بیش از 10300 نفر کاهش کشته در تلفات جاده‌ای داشته‌ایم که البته کافی نیست.

سردار هادیان‌فر به اجرای برنامه طرح نوروزی همیاران پلیس در 750 نقطه اشاره و بیان داشت: احترام به والدین، نماز خواندن و جهاد از جمله وظایف همیاران پلیس است که البته جهاد همیاران پلیس این است که کمک کنند تا حوادث ترافیکی به حداقل برسد.

وی از همیاران پلیس درخواست کرد که در نهایت ادب و احترام اگر مواردی همچون صحبت با تلفن همراه، خوردن و آشامیدن، خستگی و خواب‌آلودگی و سرعت و سبقت غیرمجاز را دیدند به راننده تذکر بدهند.

عالی‌ترین مقام راهنمایی و رانندگی کشور شعار پلیس راهور را «پرهیز از خطر، آرامش در سفر» اعلام کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار