کد خبر: ۱۳۸۲۶۱
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بروجرد- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از فروش ۶۰ هزار میلیاردی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان کشور در سال ۹۶ خبر داد و گفت: این میزان امسال افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری صبح امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خوشحالم این فرصت پیش آمد که امروز در خدمت مردم لرستان و شهر بروجرد باشم، اظهار داشت: این استان پتانسیل فوق العاده ای در نیروی انسانی و در منابع طبیعی دارد، پتانسیل خوبی در مورد اقتصاد دانش بنیان دارد.

وی با بیان اینکه حرکت استان در این زمینه جدی پیش نرفته است که بخش عمده‌ای از آن کم کاری ما بوده است، تصریح کرد: باید بیشتر وقت بگذاریم و سیستم در لرستان بیشتر فعال شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه استاندار هم همکاری نزدیکی با ما داشته‌اند، افزود: دانشگاه‌های استان محور حرکت دانش بنیان هستند، افتتاح مرکز فناوری و شکوفایی دانشگاه آیت الله بروجردی یک نطفه اولیه است تا جوانان جایی داشته باشند تا ایده‌های خود را اجرایی کنند.

ستاری با اشاره به اینکه امیدوارم آن اکوسیستمی که مدنظر ماست تا اقتصاد دانش بنیان در آن رشد کند اتفاق بیفتد، ادامه داد: این حرکت مورد حمایت ما قرار می‌گیرد و با حمایت استاندار لرستان برای سال آینده برنامه‌های خوبی خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه همه ما باید بخواهیم این اتفاق بیفتد، اقشار باید از طریق خرید محصولات در این چرخه اقدام کنند و رئیس دانشگاه باید اقداماتی انجام دهد تا جوانان بتوانند خلاقیت و ایده خود را به ظهور برسانند، تصریح کرد: وظیفه ماهم حمایت‌های ساختاری و مالی است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تعداد ۴ هزار و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که ۶۰ هزار میلیارد تومان فروش محصول داشته‌اند، یادآور شد: این عدد امسال به عدد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار