کد خبر: ۱۳۸۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم تقویت روابط ایران و عراق را موجب خیر و برکت برای محور مقاومت خواند و گفت: مهم این است که دولت از این به بعد در این زمینه غفلت نکند و اولویت را به‌جای غرب به همسایگان بدهد.

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به سفر حجت‌الاسلام حسن روحانی به عراق گفت: عراق برای ما از جنبه های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشوری مهم بوده و دارای ظرفیت‌های قابل توجه در ابعاد مختلف است از این رو ارتقاء تعاملات به نفع هر دو ملت ایران و عراق است.

وی با تأکید بر اینکه ایران و عراق می‌توانند در بسیاری از روندهای منطقه‌ای و حتی جهانی تاثیرگذار باشند، اظهارداشت: این سطح از روابط را با سایر کشورهای همسایه نیز می‌توانیم برقرار کنیم اما عراق به علت وجود عتبات عالیات و حضور محبان ویژه اهل بیت در این کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

آقا محمدی با یادآوری کمک‌های ایران به عراق جهت آبادسازی ویرانی‌های دوران صدام و حمله آمریکا به این کشور گفت: مردم عراق نیز قدردان این کمک‌های ما هستند و به ویژه هیچگاه کمک‌های ایران را در جنگ با داعش فراموش نمی‌کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: تا آنجا که ما اطلاع داریم عراق همراه برای افزایش سطح تعاملات و ارتقاء روابط با ایران پیش‌قدم بوده است اما دولت ما قدری فعالیت لازم را در این زمینه نداشته است.

آقا محمدی گفت: سفر آقای روحانی به عراق با وود آنکه دیر صورت گرفت ولی به هر حال خوب و مفید بود و گامی در جهت جبران کوتاهی‌های گذشته در قبال مراودات با این کشور همسایه بود. 

نماینده مردم خرم آباد در مجلس نهم تقویت روابط ایران و عراق را موجب خیر و برکت برای منطقه و نیز محور مقاومت خواند و گفت: مهم این است که از این به بعد در این زمینه غفلت نکنیم و اولویت خود را در تعاملات به جای بلوک غرب ، بر روی کشورهای همسایه و کشورهای «شرق» بگذاریم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار