کد خبر: ۱۳۸۵۳۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ذوالفقاری
معاون امنیتی وزارت کشور گفت: تلاش کردیم تا شرایط ویژه‌ای برای مرزنشینان ایجاد کنیم تا آنها برای دیگران کوله‌بری نکنند به همین دلیل تا سقف ۲ میلیون تومان معافیت مالیاتی برای آنها ایجاد کردیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور در نشست خبری که صبح امروز (یکشنبه) در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهار داشت: باوجود همه توطئه‌های دشمنان انقلاب و تلاش‌های فراوان آنها برای اینکه با ایجاد ناامنی نگذارند انقلاب به چهل سالگی برسد، حضور آگاهانه مردم همه برنامه‌ریزی‌های دشمن را شکست داد.

وی نقش مردم را در امنیت کشور و شکست دشمنان انقلاب محوری و اساسی دانست و گفت: اگر چه مردم مشکلاتی دارند اما حضور آنها در عرصه‌های مختلف، رضایتمندی آنها از انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.

ذوالفقاری درباره شرایط مرزهای کشور گفت: امیدواریم اعتبارات لازم برای مرزها اختصاص داده شود، چراکه ما همچنان مشکلاتی در مرزها داریم.

وی مرز مشترک با پاکستان و کردستان عراق را از مشکل دارترین مرزهای کشور دانست و گفت: در مرزهای دیگر مانند ترکیه، ارمنستان و بخش‌های دیگر عراق بجز کردستان مشکلی وجود ندارد و همکاری‌های بسیار خوبی با ترکیه شکل گرفته است.

معاون امنیتی وزارت کشور گفت: تلاش بسیاری کردیم تا شرایط ویژه ای برای مرزنشینان ایجاد کنیم تا آنها برای دیگران کوله‌بری نکنند به همین دلیل تا سقف ۲ میلیون تومان معافیت مالیاتی برای آنها ایجاد کردیم تا بتوانند در بازارهای مرزی فعالیت کنند اما متأسفانه با دور جدید تحریم‌ها و ممنوعیت ورود برخی کالاها روبرو شدیم.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده برای چهار استان، مجوز ورود ۴۸ کالا داده شده است.

ذوالفقاری گفت: ما می‌دانیم که معیشت مرزنشینان با امنیت کشور گره خورده است اما خودشان هم باید همکاری لازم را در این زمینه داشت باشند.

وی ایران را کشور مناسبت‌ها دانست و گفت: در کشور ما مناسبت‌های فراوانی مانند اربعین، عاشورا، راهپیمایی ۲۲ بهمن و اعیاد مذهبی و باستانی مختلفی وجود دارد که دشمنان تلاش‌های بسیاری برای ناامن کردن این مراسم‌ها دارند اما به فضل الهی این مراسم‌ها با امنیت کامل برگزار می‌شود.

معاون امنیتی وزارت کشور با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور به عراق گفت: با توافقات انجام شده روادید میان دو کشور رایگان شد که این موضوع می‌توان افزایش سفر در ایام مختلف مانند اربعین را افزایش دهد که ما با طرف عراقی به دنبال تسهیل رفت و آمد زائران هستیم.

وی ورود غیر قانونی اتباع خارجی را یکی دیگر از مسائل کشور دانست و گفت: ما راهکارهای مختلفی را برای کاهش ورود غیر قانونی اتباع خارجی به کشور دنبال می‌کنیم تا افراد از طریق قانونی وارد کشور شوند.

معاون امنیتی وزارت کشور هزینه حضور اتباع خارجی در کشور را بالا اعلام کرد و گفت: یک میلیون و چهارصد هزار نفر اتباع افغانستان در کشور ما حضور دارند که هزینه‌های بسیاری برای تحصیل و آموزش آنها بر کشور تحمیل می‌شود.

وی افزود: ما شرایط و تسهیلات ویژه‌ای ازجمله کاهش هزینه ورود قانونی و ویزای یک ساله برای کار به آنها دادیم تا ورود غیر قانونی را کاهش دهیم و از سوی دیگر دستگیری‌ها و برخورد قانونی با ورود غیر قانونی را افزایش دادیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار