کد خبر: ۱۳۹۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان

به گزارش حوزه امام و رهبری خبرگزاری فارس حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله) در بیانات اول فروردین ۱۳۹۸، به «تقی‌زاده‌های امروز» اشاره کرده‌اند که درصدد تغییر سبک زندگی ایرانیان و حاکم نمودن سبک زندگی غربی در ایران هستند. همچنین ایشان «سند ۲۰۳۰» را ابزاری در خدمت غربی شدن سبک زندگی مردم دانسته و البته بارها نسبت به آن هشدار داده‌اند.

واقعیت این است که عده‌ای به صراحت راه توسعه‌یافتگی را «انطباق با جهانی‌شدن» و دست کشیدن از استقلال و اصول انقلابی می‌دانند. از این نظر، سبک زندگی اولین گام در جهت جهانی‌شدن است.

از این رو هشدار رهبر حکیم انقلاب در اول فروردین امسال را میتوان عبارةٌ‌أخرای هشدار ایشان در ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ در دیدار رمضانی مسئولان نظام مبنی بر لزوم تطبیق منافع ملّی با هویّت ملی دانست: «آنجایی که ما چیزی را به‌عنوان منافع ملی در نظر میگیریم، لکن هویت ملی را پایمال میکنیم، قطعا اشتباه کرده‌ایم، این منافع ملی نیست».

مفاهیم زیر، مختصات تقی‌زاده‌های امروز را در بیانات آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله) نشان میدهد:
«نفی استقلال»
«تئوریزه کردن وابستگی»
«استفاده ابزاری از عقلانیت»
«تقابل‌انگاری واقع‌بینی با آرمان‌گرایی»
«اتمام‌یافتگی انقلابی‌گری»
«راضی به جمهوری‌اسلامی غیرانقلابی»
«تعدیل هویت ملی»
«توسعه‌یافتگی»
«سبک زندگی غربی»

بر همین اساس معاونت پژوهش و آموزش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای(مدظله) در سال ۱۳۹۷ اقدام به تدوین کتابی تحت عنوان «منافع ملی، هویت ملی؛ چالش بزرگ انقلاب و نظام اسلامی» کرده است.

این کتاب که در هفت بخش تدوین شده است، در بخش پنجم با رویکردی تحلیلی انتقادی، به «بیان و نقد دیدگاه رقیب» پرداخته و با صراحت و بطور مستند، نقشه‌راه تقی‌زاده‌های امروز را آشکار نموده و جایگاه «سبک زندگی» و «سند ۲۰۳۰» را در این نقشه‌راه روشن ساخته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار