کد خبر: ۱۴۰۲۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
'میشل عون' رییس جمهوری لبنان روز پنجشنبه تاکید کرد، دفاع از لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی حق طبیعی ما است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری لبنان (NNA)، وی که در دیدار با 'نیکولاس کارتر' رییس ستاد کل ارتش انگلیس در کاخ بعبدا در بیروت سخن می گفت، افزود: لبنان به طور کامل به اجرای قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل متحد به منظور حفظ آرامش و ثبات در مرزهای جنوبی علی رغم تجاوزهای خاکی و آبی مکرر اسراییل پایبند است.
عون تصریح کرد که اختلاف ها با رژیم اسراییل در مناطق مرزی اقتصادی حل نشده اما این مانع حفاری نفت و گاز از سوی لبنان در بلوک هایی که دولت تعیین کرده است، نمی شود.
رئیس جمهوری لبنان با اشاره به همکاری ارتش لبنان با نیروهای بین المللی نسبت به عواقب برخی تصمیمات سیاسی در ارتباط با اسراییل هشدار داد.
وی افزود: لبنان در پی به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم و الحاق جولان اشغالی به خود بخصوص در شرایطی که بخش هایی در جولان خاک لبنان بوده و این کشور بر مالکیت خود بر آنها تاکید دارد، بشدت نگران است.
رئیس جمهوری لبنان در دیدار با این هیات انگلیسی بار دیگر موضع خود را در حمایت از بازگشت در امنیت آوارگان سوریه به کشور خود بدون منتظر بودن برای راه حل سیاسی بحران سوریه که به تاخیر افتاده است ، تکرار کرد.
'کارتر' نیز میشل عون را در جریان اهداف سفر خود به بیروت قرار داد و افزود که انگلیس به حمایت از ارتش لبنان ادامه خواهد داد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار