کد خبر: ۱۴۰۲۴۵
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرمانده ارشد ارتش در شمال‌ شرق کشور با تاکید بر اینکه دستان ارتش و سپاه هیچ‌گاه از هم جدا نخواهد شد، گفت: وحدت بین ارتش و سپاه شعار نیست.

به‌گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، امیر سرتیپ دوم رضا آذریان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی، گفت: امام پشت صحنه‌ها را به‌خوبی مشاهده می‌کردند به‌همین دلیل اجازه ندادند که برخی ارتش را منحل کنند و فرمان دادند «ارتش باید بماند».

فرمانده ارشد ارتش در شمال‌ شرق کشور با اشاره به‌اینکه به‌فرمان امام روز 29 فروردین به‌نام ارتش نامگذاری شد، بیان کرد: برابر تدابیر ابلاغی، سازمان‌های جهاد خودکفایی در ارتش تشکیل شد که ایجاد این سازمان‌ها، تجهیزات ارتش و نیروهای مسلح را مجهزتر کرد که همین تجهیزات و پیشرفت‌ها منجر شد، دشمن ما را تهدید کند.

وی ضمن تاکید بر اینکه باید قوی‌تر شویم، ادامه داد: در همین سازمان جهاد خودکفایی تانک‌ها و نفربرهای خود را به‌روز و موتورها و بالگردهایمان را اورهال کردیم.

امیر آذریان تصریح کرد: یک مرتبه یکی از پهپادهای آمریکایی وارد مرزهای ما شد و مدتی پس از آن همان پهپاد را پیشرفته‌تر از نمونه خارجی‌ آن ساختیم.

فرمانده ارشد ارتش در شمال‌ شرق کشور بر افزایش بُرد موشک‌های ایرانی نسبت به‌قبل اشاره و خاطرنشان کرد: همین دستاوردهای سبب شده، مقام معظم رهبری اعلام کنند ارتش، امروز پیشرفته‌تر و کارآمدتر از قبل شده است.

وی تاکید کرد: ارتش امروز، ارتش گذشته نیست و با توجه به‌تهدیدات دشمن که به‌نتیجه‌ای هم نمی‌رسند، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از موقعیت سنتی خارج شده است.

امیر آذریان افزود: امروز نیروی زمینی ارتش با توجه به‌اوامر صادره در مرزهای جنوب غرب، غرب و شمال شرق از مرزهای کشور محافظت می‌کند و اجازه تعرض به‌‌مرزهای کشور را نخواهند داد.

فرمانده ارشد ارتش در شمال‌ شرق کشور اظهار کرد: این میزان از آمادگی نه‌تنها تهدیدی علیه منطقه نیست، بلکه در کشور و منطقه امنیت ایجاد می‌کند.

وی در کنار مردم و فدایی مردم بودن را یکی از ماموریت‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ارتش در هر کجا که مردم گرفتار شوند وارد میدان خواهد شد، همان‌گونه که مشاهده کردید در سیل منطقه گلستان این ارتش و سپاه بودند که به‌عنوان نخستین نیروی کمک‌کننده وارد میدان شدند، به‌گونه‌ای که نخستین بیمارستان در آق قلا در زمان سیل را ارتش مشهد ساخت و اولین بالگرد کمک‌رسان را نیز ارتش مشهد به‌آن منطقه اعزام کرد.

ارتش و سپاه بازوان قدرتمند این نظام هستند

امیر آذریان ارتش و سپاه را بازوان قدرتمند این نظام خواند و عنوان کرد: این سخن که سپاه یک نیروی تروریستی است، بسیار احمقانه است و این را بدانید که دستان ارتش و سپاه هیچ‌گاه از هم جدا نخواهد شد.

فرمانده ارشد ارتش در شمال‌ شرق کشور  ضمن تاکید بر اینکه حرف وحدت بین ارتش و سپاه شعار نیست، بیان کرد: این همدلی همچنان ادامه دارد و رفاقت، دوستی و صمیمیت بین این دو بوده و هست و ملت ایران این همدلی را در سیل اخیر مشاهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار