کد خبر: ۱۴۰۳۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سیل شمیرانات
مدیر امور منابع آب شهرستان شمیرانات گفت: قبل از وقوع سیل، دستور قضایی تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز را داشتیم که سیل اخیر حدود ۵۰ درصد از این ساخت‌وسازها را تخریب و حکم قضایی را اجرا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شمیرانات، جواد غفاری مدیر امور منابع آب شهرستان شمیرانات در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قبل از تشکیل سیل، دستور قضایی تخریب ساخت‌وسازهای غیرمجاز را داشتیم که سیل اخیر حدود 50 درصد از این ساخت‌وسازهای غیرمجاز را تخریب و حکم قضایی را اجرا کرد.

وی گفت: رودخانه جاجرود در بالادست سد لتیان واقع‌شده است، ما در این محدوده 4 حوضچه رسوب‌گیر داریم که در بارش‌های اخیر 2 عدد از این حوضچه‌ها از رسوب پر شد که ما از سه روز گذشته شروع به لایروبی این حوضچه‌ها کردیم.

مدیر امور منابع آب شهرستان شمیرانات خاطرنشان کرد: حدوداً دویست هزار متر مکعب لایروبی رسوبات رو خواهیم داشت و پیش‌بینی می‌کنیم ظرف یک ماه آینده این لایروبی‌ها به اتمام برسد.

غفاری تصریح کرد: سیلاب 12 و 13 فروردین ماه با دبی 188 متر مکعب بر ثانیه باعث تخریب حدود 200 مورد پل و قسمت‌های اعظم دیوارهای ساحلی غیرمجاز شد و خسارات فراوانی را نیز به جاده‌های مواصلاتی وارد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار