کد خبر: ۱۴۱۵۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در صورت صرفه‌جویی در مصرف
معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: مشترکان خانگی اگر مصرف برق را مدیریت و صرفه‌جویی کنند، صورت‌حساب آنان ۱۰درصد و حتی بیشتر کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، غلامعلی رخشانی‌مهر ظهر امروز در حاشیه نشست مدیران عامل شرکت‌های توزیع نیروی برق استان‌های شمالی و شمال شرقی کشور اظهار داشت: می‌توانیم با مدیریت مصرف، تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کنیم.

وی با اشاره به مشوق‌هایی که برای بخش‌های مختلف خانگی، صنعتی، تجاری و کشاورزی پیش‌بینی شده است، گفت: مشوق‌هایی برای مدیریت مصرف در همه این بخش‎ها در نظر گرفته شده است. مشترکان خانگی هم اگر مصرف برق را مدیریت و صرفه‌جویی کنند، صورت‌حساب آنان 10 درصد و حتی بیشتر کاهش می‌یابد.
معاون هماهنگی توزیع توانیر افزود: تلاش می‎کنیم تا دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی مدیریت مصرف را به‌ویژه در این ایام سال انجام دهند، ضمن اینکه باید اطلاع‌رسانی دقیق و بموقع در دستور کار قرار بگیرد تا مردم از روزهای اضطراری و قرمز انرژی اطلاع داشته باشند و مصرف را مدیریت کنند.

وی گفت: 60 روز در کشور مشکل پیک بار وجود دارد و در این مدت حدود 20 روز مصرف برق به  شرایط قرمز می‎رسد.

رخشانی‌مهر اظهارداشت: در کشور 60 هزار مگاوات برق تولید می‎شود و پنج هزار مگاوات آن برای 20 روزی است که وضعیت مصرف برق قرمز خواهد شد که برای تأمین این میزان برق پنج میلیارد دلار سرمایه‎گذاری انجام می‎شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار