کد خبر: ۱۴۱۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام جزئیاتی را از جلسه شب گذشته فعالان سیاسی با روحانی تشریح کرد.

حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، درباره جزئیات جلسه شب گذشته ضیافت رئیس‌جمهور با فعالان سیاسی گفت: زمان جلسه طوری برنامه‌ریزی شده بود که کمتر از یک ساعت فرصت برای صحبت مدعوین بود. طیف اصلاح‌طلب بیشتر مسئله حصر، شجریان و مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کردند. برخی نیز بحث دولت سایه را مطرح می‌کردند و مدعی بودند در کارهای دولت دخالت می‌کنند.
وی افزود: اصولگراها هم درباره مشکلات اقتصادی و نوسان نرخ ارز نکاتی را گفتند. بنده نیز درباره مشکلات اصلی کشور صحبت کردم و گفتم که مشکل امروز نه بحث شجریان و نام‌گذاری خیابان است نه اصلاح‌طلبی و اصولگرایی، بلکه مشکل این است که احساس می‌شود کشور رهاست و هرکس هرکاری دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و قیمت‌گذاری می‌کند؛ لذا باید برای این وضعیت کاری کرد.

مظفر ادامه داد: همچنین تأکید کردم از هرگونه تصمیم تشنج‌آفرینی باید پرهیز کرد، مانند قیمت‌گذاری بنزین که با این کارها و شرایط گرانی موجود، آستانه تحمل مردم سر می‌آید؛ همچنین مذاکره با آمریکا در شرایطی که چنگ و دندان نشان می‌دهد، جز ذلت و خواری چیزی ندارد و به‌هیچ‌وجه درست نیست.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره صحبت‌های روحانی در این دیدار اظهار داشت: آقای روحانی هم صحبت‌هایش این بود که شرایط الآن سخت‌تر از دوران جنگ است. در آن زمان مشکل فروش نفت و صادرات نبود، اما الآن شرایط فروش نفت و صادرات سخت شده است. همچنین انتظارات باید متناسب با اختیارات رئیس‌جمهور باشد و در حوزه فرهنگ، سیاست و بین‌الملل بسیار چیزها در اختیار رئیس‌جمهور نیست.

وی افزود: روحانی درباره مذاکره با‌ آمریکا هم گفت "در این شرایط با مذاکره موافق نیستم و به‌صلاح کشور نیست".
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار