کد خبر: ۱۴۱۵۵۸
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پایان خرداد آخرین‌ مهلت ارسال آثار
مدیرکل هنری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد علاقه‌مندان تا پایان خردادماه فرصت دارند آثار خود را در قالب کلیپ، فیلم و تولیدات هنرهای دینی به‌صورت فیلم کوتاه یک تا پنج‌دقیقه‌ای به دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه «طنین مسجد» ارائه کنند.

مجتبی میرزایی نسب، مدیرکل دفتر هنری و ادبی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به تغییر مسیر صورت گرفته در حوزه مخاطبان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با توجه به تغییر مدیریت صورت گرفته اظهار داشت: یکی از فعالیت‌های ویژه این دفتر مربوط به گروه‌های سرود و نمایش کانون‌هاست که طی چندسال شناسایی این گروه‌ها در سطح کشور شناسایی شده بودند.

وی ادامه داد: این گروه‌ها نیازمند ساماندهی ویژه و در گام دوم ارائه آموزش‌ها جهت ارتقای سطح توانمندی‌ها بود تا در نهایت بسترلازم برای ارائه آثار این گروه‌ها در عرصه‌های مختلف فراهم شود.

شناسایی و ساماندهی هزار گروه سرود در کانون‌های فرهنگی مساجد

میرزایی نسب با اشاره به شناسایی و ساماندهی هزار گروه سرود در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور تصریح کرد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح سرود ۴۰ هزارنفری کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را در روز ۱۲ بهمن‌ماه برگزار کردیم و بعدازآن نیز در طول ایام دهه فجر، کانون‌ها از ظرفیت این گروه‌ها در مساجد و دیگر نقاط مدنظر بهره بردند.

 

 

برنامه توانمندسازی گروه‌های سرود مساجد

مدیرکل دفتر هنری و ادبی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه امسال در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی، بحث ارتقای سطح توانمندی‌های این گروه‌های سرود دنبال می‌شود، گفت: هدف‌گذاری شده است تا از تولیدات این گروه‌های سرود در عرصه‌های مختلف حمایت و پشتیبانی شود.

وی با اشاره به برنامه‌های گروه‌های نمایشی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، افزود: این گروه‌ها نیز در فرایند فعالیت‌های هنری ستاد عالی و ستادهای استانی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

میرزایی نسب با اشاره به اینکه این گروه دو رشته بسیار جذاب برای نوجوانان است که می‌تواند زمینه جذب آنان را فراهم کند، تصریح کرد: پرداختن به هنرهای فردی اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مانند هنرهای تجسمی، عکاسی، خوشنویسی، نقاشی، گرافیک و فیلم کوتاه نیز در دستور کار است.

 

 

برگزاری سومین جشنواره فیلم کوتاه «طنین مسجد» در مردادماه

مدیرکل دفتر هنری و ادبی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با اشاره به برگزاری سومین جشنواره فیلم کوتاه «طنین مسجد» در روز جهانی مساجد در مردادماه برگزار خواهد شد، گفت: این جشنواره امسال در استان گلستان و شهر گرگان برگزار می‌شود که فرصتی است برای جوانان مستعد و هنرمند مسجدی تا در این فضا با یکدیگر به رقابت بپردازند و آثار خود را ارائه کنند.

خردادماه؛ آخرین فرصت ارسال آثار

وی اضافه کرد: علاقه‌مندان تا پایان خردادماه فرصت دارند آثار خود را در قالب کلیپ، فیلم و تولیدات هنرهای دینی به‌ صورت فیلم کوتاه یک تا پنج‌ دقیقه‌ای ارائه کنند. داوری آثار در تیرماه برگزار می‌شود و در نهایت اکران فیلم‌ها نیز در مردادماه و روز جهانی مسجد خواهد بود.

اهداف برگزاری جشنواره فیلم کوتاه «طنین مسجد»

میرزایی نسب گفت: این جشنواره باهدف بهره‌گیری از ابزار هنر در جهت ترویج و گسترش سبک زندگی اسلامی- ایرانی در جامعه، جهت‌دهی به گرایش‌های هنری در حوزه فیلم ، به سمت تولید آثار با موضوع سبک زندگی اسلامی- ایرانی،‌  ورود اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور به حوزه فیلم و استفاده بیشتر از قابلیت‌های آن،  بسط و گسترش حوزه فیلم‌سازی از طریق تربیت و آموزش هنرمندان متعهد و تولید و خلق آثار هنری دینی و  حرکت به سمت کارآفرینی هنری در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر هنری و ادبی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با بیان اینکه آثار ارسالی در همه بخش‌ها باید با موضوع «سبک زندگی اسلامی، ایرانی» باشند، تصریح کرد: رفتارهای اجتماعی، حقوق همسایه، کالای ایرانی، اقتصاد مقاومتی، تحریم ربا،کسب حلال، علم‌اندوزی، کتاب، نذر فرهنگی، سحرخیزی، تکریم والدین، ازدواج آسان، پوشش اسلامی- ایرانی، قناعت، ساده زیستی، صرفه‌جویی، معماری اسلامی- ایرانی، خانواده سالم، کار و تلاش، مسجد، نیایش، جهاد، نماز، انقلاب اسلامی، وحدت، قهرمان زندگی من و ... از موضوعات این جشنواره است و در بخش ویژه نیز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شامل: «الگوها و شخصیت‌های انقلابی»، «رویدادها، قیام‌های مردمی و حوادث سال‌های ۵۷ تاکنون»، شعارهای انقلاب، انقلاب و بیداری اسلامی، آرمان‌ها و رهنمودهای امام خمینی (ره ) و امام خامنه‌ای، انقلاب اسلامی امید مستضعفین جهان و همچنین وحدت اسلامی از موضوعات جشنواره امسال است.

 

 

بخش های رقابتی جشنواره

وی در پایان با اشاره به بخش‌های رقابتی جشنواره خاطرنشان کرد: این جشنواره در بخش آزاد شامل؛ فیلم کوتاه داستانی، در بخش‌های ویژه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد شامل؛ فیلم کوتاه داستانی، فیلم‌نامه کوتاه داستانی،‌ پویانمایی،‌ فیلم کوتاه مستند، نماهنگ، بخش فیلم‌های موبایلی (داستانی و مستند) و در بخش ویژه شامل؛ فیلم کوتاه داستانی با موضوع «چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب» و «وحدت اسلامی» و «سیل مهربانی» است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار