کد خبر: ۱۴۱۶۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
با توجه به این‌که امسال دو آزمون مهم تیزهوشان و نمونه‌ دولتی را در پیش داری که برای موفق شدن در آن‌ها باید خود را آماده کنی، یکی از مهم‌ ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشی مدیریت زمان در این دو آزمون است. باید بتوانی در مدت‌ زمان تعیین‌ شده برای آزمون از حداکثر معلومات خود استفاده کنی و همه‌ سؤالات دفترچه‌ آزمون را حداقل یک بار بررسی کرده باشی.

اکنون می‌خواهم تو را با تکنیکی آشنا کنم که با یادگیری آن و تمرین و به کار بردن آن در آزمون‌ های برنامه‌ ای می‌ توانی موفق‌‌ تر عمل کرده و از کمبود زمان جلوگیری کنی.

هنگام پاسخ دادن به سؤالات آزمون‌ ها با سه نوع سؤال رو به‌ رو می‌ شوی:
1) سؤالاتی که به‌ راحتی پاسخ آن‌ ها را می‌ دانی و جواب صحیح را انتخاب می‌ کنی.
2) سؤالاتی که پاسخ آن‌ ها را اصلاً نمی‌ دانی.
3) سؤالاتی که جواب آن‌ ها را می‌ دانی اما پاسخ دادن به آن‌ ها وقت و تمرکز بیش‌ تری می‌ طلبد.

در این میان برای این‌ که بتوانی با آسودگی خاطر تمام سؤالات دفترچه‌ آزمون را مطالعه کنی باید از تکنیکی به نام ضربدر و منها استفاده کنی. اما چگونه؟
همان طور که از نامش مشخص است هنگام خواندن سؤالات دفترچه در کنار سؤالاتی که پاسخ آن‌‌ها را نمی‌ دانی علامت «-» و کنار سؤالاتی که وقت‌گیر هستند علامت «×» بگذار. پس از خواندن یک دور کامل سؤالات دفترچه در دور دوم تنها به سؤالاتی توجه کن که کنار آن‌ ها علامت «×» گذاشته‌ای.
اجرای این تکنیک باعث می‌ شود بعد از پایان آزمون از بابت این‌که توانسته‌ ای به تمام سؤالاتی که بلد بودی پاسخ بدهی خوشحال و آسوده‌ خاطر باشی.

منبع: تبیان
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار