کد خبر: ۱۴۱۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
از پیوستن رئیس کمیسیون اصل 90 به کمپین کارگران تا مشکلات همیشه مردم با خودروسازها؛ گزارشی که در ادامه می‌خوانید نگاهی است به پیگیری‌های «فارس من» در هفته گذشته.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس کمیسیون اصل 90 به کمپین کارگران پیوست. کمپینی که از نمایندگان مردم می‌خواست با مقرر کردن زمانی هفتگی پای دردِدل‌ها و مشکلات این قشر زحمت‌کش بنشینند. آقای محمدی به خبرنگار ما گفته: «از کارگران محترم استدعا می‌کنم مشکلاتشان را از طریق خبرگزاری فارس به ما اطلاع دهند. ما هم حداکثر ظرف مدت یک‌ماه پیگیری کرده و نتیجه را از همین تریبون اعلام می‌کنیم.» فارس من منتظر شما است؛ منتظر کارگران و زحمت‌کشانی که بدون چشم‌داشت شبانه‌روز برای اعتلای تولید تلاش می‌کنند. شما هم سردبیر بزرگ‌ترین خبرگزاری کشور هستید؛ به Fars.me رفته و از مشکلاتتان برای ما بنویسید. پیگیری می‌کنیم.

گزارشی که در ادامه می‌خوانید نگاهی است به رئوس همین پیگیری‌ها در هفته گذشته؛ پیگیری‌هایی که مبتنی بر سوژه‌های شما و مطالباتتان انجام شده. همراه من باشید.

 

اول| کمپین کارگران قزوینی؛ رئیس کمیسیون اصل 90:  با افتخار مشکلات انعکلاس‌یافته در «فارس من» را پیگیری می‌کنیم

«کارگران امروز گوش شنوا می‌خواهند؛ شعار و گزارش کار نمایندگان مجلس را نمی‌خواهند. آقایان نمایندگان قزوین لطفاً یک روز در هفته را تعیین کنید تا کارگران حوزه انتخابیه بدون رودربایستی و لکنت زبان از حرف دلشان، از بغض و آهشان و از رنج‌هایشان برایتان بگویند.» این‌ها را کارگران محترم نوشته بودند؛ در کمپینی که از نمایندگان استان قزوین می‌خواست به داد زحمت‌کشان آن استان برسند. همکاران من در دفتر قزوین پیگیر ماجرا شدند. داود محمدی نماینده مردم محترم استان و رئیس کمیسیون اصل 90 نخستین نماینده‌ای بود که به این کمپین لبیک گفت. 

آقای محمدی به خبرنگار ما گفته نشستن پای درددل‌های مردم از کارهای ثابتی است که در هفته می‌کند. وی معتقد است: «مردم جامعه امروز با مشکلات مختلف دست‌وپنجه نرم می‌کنند. لازم است ما از نزدیک حرف دلشان را بشنویم و مشکلاتشان را لمس کنیم و درصدد این باشیم که گامی مؤثر و مفید برای آنان برداریم و دردهایشان را التیام بخشیم.»

رئیس کمیسیون اصل 90 البته معتقد است «فارس من» می‌تواند نقش شایانی برای انتقال دردها و مشکلات مردم به مسؤلین داشته باشد. آقای محمدی می‌گوید اصلاً همین ساز و کار را برای ثبت مسائل مردم باید به کار بست. وی هم‌چنین وعده کرده ظرف کمتر از یک ماه نتایج پیگیری‌هایش را از طریق خبرگزاری به اطلاع مردم برساند.

صمیمانه امیدوارم سایر نمایندگان محترم مردم در بهارستان و باقی حضرات مسؤولین هم برای حل مشکلات خلق‌الله با رسانه‌ها هم‌قسم شوند. «فارس من» از همان ابتدا هم قرار بوده صدای مردم باشد برای پیشرفت ایران عزیز.

 

دوم| خودرو و ما ادراک ما خودرو!/ رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد: اصلاح نکنند وزیر را استیضاح می‌کنیم

هفته اگر کمپین خودرویی نداشته باشیم، سر نمی‌آید! آشفتگی و قیمت‌های فضایی تقریباً همه‌ی اطراف بازار را ناراضی کرده؛ از فروشنده گرفته تا نمایشگاه‌داران تا خریدار. همه شاکی هستند. «فارس من» هم به عنوان صدای مردم هر روز میزبان پویش‌ها و مطالبات فراوانی است که از نمایندگان و دستگاه قضا مداخله برای احقاق حقوق و اصلاح امور را می‌خواهند. از حق نگذریم همکاران من در گروه اقتصادی و حوزه پارلمانی خبرگزاری هم برای پیگیری درددل‌های شما کم نگذاشتند. قضیه را چه از حیث کارشناسی چه از لحاظ قانونی بارها و بارها پیگیری کردند. این هفته هم به سراغ خجسته نماینده مردم همدان و رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس رفتیم تا از آخرین اقدامات بهارستان مطلع شویم.

 آقای خجسته هم مانند خیلی از مردم از خودروسازها دلِ پُری دارد. از وزیر صنعت هم. می‌گوید رحمانیان وعده کرده بود این طرح 5 درصد زیر قیمت حاشیه بازار، منجر به ارزان شدن خودرو می‌شود. نشد. رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی معتقد است دلال‌بازی و منافع نامشروع اجازه‌ی عرضه‌ی خودرو به قیمت واقعی را نمی‌دهد. وی به خبرنگار ما گفته: «شورای رقابت یکی از مراکزی بود که می‌توانست قیمت‌گذاری کند در حالی که آن‌را با لابی قدرت و ثروت حذف کرده و با این کار هرج و مرج ایجاد کردند.»عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 اما امیدوار است استقرار حضرت آیت‌الله رئیسی به‌عنوان ریاست دستگاه قضا بتواند تا حدود خیلی خوبی عرصه را برای زورگویی خودروسازان تنگ کند. آقای خجسته: «چون مجلس با قدرت در خصوص تخلفات خودروسازان برخورد نمی‌کند آنها گستاخ شده‌اند. ضمن اینکه قوه قضاییه و شخص آقای رئیسی باید مقتدرانه با اقدامات غیرقانونی خودروسازان برخورد کنند. امیدوارم با آمدن وی و تحولی که در دستگاه قضا ایجاد شده است با کسانی که غارتگر بیت‌المال هستند برخورد قاطعانه شده و امنیت از آنها سلب شود چرا که همین امنیت باعث توسعه فساد شده است.»

آقای خجسته درنهایت اطمینان می‌دهد تا انتهای ماجرا پای پیگیری حقوق مردم ایستاده؛ حتی اگر از مجلس اخراج شود! امیدواریم.

 

سوم| ماجرای دادگاه‌ غیرعلنی برادر رئیس‌جمهور

«چرا برخلاف سایر دادگاه‌هایی که در ماه‌های اخیر برگزار شده، دادگاه برادر رئیس‌جمهور علنی نیست؟ قوه قضائیه پاسخ دهد.» مطالبه و سؤال به‌جایی که حمایت صدها نفر از کاربران فارس من را توانست جلب کند. مطلب را پیگیری کردیم. عباس پوریانی رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران، پاسخگوی خبرنگار حوزه قضائی ما شد.وی با اشاره به کمیپن و مطالبه مردم در «فارس من» برای علنی برگزار شدن دادگاه فریدون، گفت: «تا آنجا که می‌دانم گویا یکی از جلسات علنی و با حضور خبرنگاران بوده است. علی‌ایحال در قانون به صورت صریح آمده است که تشخیص برگزاری دادگاه به صورت علنی یا غیرعلنی در اختیار قاضی دادگاه است و ایشان است که می‌تواند تصمیم بگیرد دادگاه چگونه برگزار شود.»

علنی یا غیرعلنی به‌هرحال دادگاه فریدون برگزار شد. به گزارش فارس، تاکنون دادگاه ۱۰۶۷ در چهار جلسه به اتهامات حسین فریدون رسیدگی کرده است و به تازگی حکم وی صادر شده است. حکمی که البته به دلیل غیرقطعی بودن همچنان رسانه‌ای نشده.

گروه دیگری از کاربران «فارس من» هم به تازگی با تأسیس یک کمپین، خواستار تقدیر و تشکر از آیت‌الله رئیسی رئیس دستگاه قضا شدند به‌خاطر صراحت و قاطعیت در رسیدگی به پرونده برادر رئیس‌جمهور. جزئیات پویش آنها هم از اینجا قابل دسترسی است. 

چهارم| مطالبه مردم برای نام‌گذاری خیابان‌های تهران به نام شهدا؛ حق‌شناس: 40 درصد معابر شهر به نام آن‌ها است

عملکرد شورای اسلامی شهر تهران این روزها بیشتر از همیشه زیر ذره‌بین است. تصمیماتی مانند افزایش خودسرانه نرخ‌های حمل‌ونقل عمومی یا عوارض ساختمانی، یا حذف و اضافه طرح‌های ترافیکی و البته نام‌گذاری‌های بعضاً نه‌چندان کارشناسی برای کوچه و خیابان‌های شهر. همه و همه باعث شده شهروندان تهرانی از اهالی بهشت گلایه داشته باشند. یکی از همین کمپین‌ها در «فارس من» پیشنهاد کرده بود به‌جای نام‌گذاری‌های متفرقه در شهر، از اسامی شهدا و مدافعین حرم استفاده شود.مطلب را پیگیری کردیم. محمد جواد حق‌شناس رئیس کمیته نام‌گذاری شورای شهر معتقد است همین الان هم بالغ بر 40 درصد از عناوین کوچه‌ها و خیابان‌ها مُزین به نام شهداست. وی به خبرنگار ما در این‌باره گفته: «نماد این مسئله هم نامگذاری بزرگ‌ترین بوستان جنوب شهر تهران به نام شهید حججی است که پس از آن نیز پیشنهاد نصب مجسمه ایشان را دادیم و در همان مقطع با همکاری شهرداری منطقه صورت گرفت.»

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: «در کمیسیون نامگذاری شورای شهر ۳ عضو شورا شامل آقایان خلیل‌آبادی، نظری و بنده توجه زیادی به این مسئله داریم چراکه آقای خلیل‌آبادی برادر شهید و آقای نظری فرزند شهید و بنده نیز جانبار انقلاب اسلامی هستم.»

آقای حق‌شناس در نهایت معتقد است توجه به فرهنگ ایثار و شهادت در شورای پنجم شهر نه تنها کمتر نشده، بلکه بیشتر از گذشته هم هست! نظر شما چیست؟ اظهارات حق‌شناس تا چه اندازه نزدیک به واقعیت است؟ برای ما کامنت بنویسید.

«فارس من» از همان ابتدا قرار بوده صدای شما باشد؛ صدای مردم برای پیشرفت ایران عزیز. برای همین هم تمام تلاشمان را کرده‌ایم تا هر چه بیشتر در کنار شما باشیم. برای این منظور به زودی خبرهای جالبی خواهید شنید؛ خبرهایی از جنس مثلاً تأسیس ربات تلگرامی یا پیج اینستاگرام برای ارتباط هرچه بهتر با شما. همراهمان باشید؛ شما سردبیر فارس هستید!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار