کد خبر: ۱۴۱۷۰۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
طی ۳ روز آینده
آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۱ و ۱۹ درجه خواهد بود، همچنین در سه روز آینده آسمان تهران صاف است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، براساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی‌، روز چهارشنبه هفته جاری در استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، غرب و جنوب استان اصفهان، ارتفاعات شرقی زاگرس مرکزی در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق لرستان، مناطق جنوبی استان کرمان، شمال استان هرمزگان، شرق و شمال فارس و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقت‌ رودخانه‌های کوهپایه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه 98/02/26 در شرق خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه غربی اصفهان، فارس، ارتفاعات زاگرس مرکزی درچهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب لرستان و شمال شرق خوزستان، جنوب و غرب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان، در ساعات بعدازظهر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقت‌ رودخانه‌های کوهپایه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

روز جمعه 97/02/27 در نیمه غربی اصفهان، نیمه شرقی فارس، ارتفاعات شرقی زاگرس مرکزی در شرق کهگیلویه و بویراحمد و شرق چهارمحال و بختیاری، جنوب یزد، کرمان، شمال هرمزگان و برخی نقاط سیستان و بلوچستان، در ساعات بعدازظهر، رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقت‌ رودخانه‌های کوهپایه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

توصیه می‌شود در این مدت در ساعات بعدازظهر و اوایل شب از اسکان در حاشیه رودخانه‌های و مسیل‌ها خودداری شود و با توجه به وقوع تندباد موقت احتمال شکست شاخه‌های درختان وجود دارد، همچنین به دلیل وقوع صاعقه در ارتفاعات، لازم است کوهنوردان حتی الامکان از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در دامنه‌های زاگرس جنوبی و جنوب شرق کشور رعد و برق وزش باد و برای مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، غرب و بخش‌هایی از مرکز کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در مناطقی از شمال و شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در شمال سیستان و بلوچستان سبب وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش جمعیت هوا خواهد شد.

بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه شرق دریای عمان مواج است.

روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده دمای هوا در استان‌های واقع در سواحل خزر ۳ تا ۵ درجه افزایش می‌یابد.

روزهای پنجشنبه و جمعه در استان‌های واقع در شمال شرق کشور ۴ تا ۶ درجه کاهش دما و از شنبه تا دوشنبه ۵ تا ۸ درجه افزایش دما پیش بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری در بعد از ظهر وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۱ و ۱۹ درجه خواهد بود، همچنین در سه روز آینده آسمان تهران صاف است.

فردا اهواز با بیشینه دمای ۴۲ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد کمینه دمای ۶‌ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا هفته جاری ۲۹۷.۴ ‌میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۴۲.۷ میلی‌متر بوده است، بنابراین بارش سال جاری‌ ۱۰۸.۴ درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۱۲.۷ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری به ۳۹.۸ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته سی و سوم سال زراعی متعلق به سردشت در استان آذربایجان غربی‌ به میزان ۲۳.۲ میلی‌متر بوده است.

در همین مدت میانگین گرم‌ترین منطقه، دلگان در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۴۱.۴ ‌‌درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه خیرآباد در استان زنجان به میزان صفر درجه سلسیوس بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار