کد خبر: ۱۴۱۷۹۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به حمله ملخ‌های مراکشی به باغات چند شهرستان گیلان گفت: اقدامات لازم برای مبارزه با این ملخ‌ها انجام و‌ سم‌پاشی چهار هزار هکتار انجام‌شده که این امر تا پایان تیرماه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مسعود الماسی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حمله ملخ‌های مراکشی به باغات چند شهرستان استان گیلان اظهار کرد: اخیراً ملخ‌های مراکشی به شالیزارها و اراضی کشاورزی چند شهرستان گیلان به‌خصوص رودبار حمله کرده که با تلاش مسؤولین، کانون یابی ملخ‌ها انجام و هم‌اکنون در حال مبارزه با این آفت هستیم.

وی از سم‌پاشی زمین‌های کشاورزی مورد هجوم قرارگرفته خبر داد و گفت: کارهای انجام‌شده برای مبارزه با این ملخ‌ها در ۱۱ هزار هکتار از اراضی استان انجام و‌ در چهار هزار هکتار آن سم‌پاشی صورت گرفته است که این امر تا پایان تیرماه ادامه دارد.

معاون امور تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به دلایل هجوم بیشتر ملخ‌ها نسبت به مشابه سال گذشته بیان کرد: زمستان گرم و بارندگی‌های شدید و‌ بی‌سابقه در فصل بهار موجب افزایش هجوم ملخ‌های مراکشی به استان گیلان نسبت به سال گذشته شده است.   

الماسی با اذعان به اینکه ملخ‌ها بیشتر به اراضی سرسبز حمله می‌کنند تصریح کرد: از سال گذشته استان با هجوم ملخ‌های مراکشی مواجه است ولی امسال و به دلیل بارندگی در فصل بهار زمین‌های کشاورزی استان گیلان سرسبزتر شده و ‌به همین علت حمله ملخ‌ها بیشتر شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار