کد خبر: ۱۴۱۸۰۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مشهد- امام جمعه مشهد گفت: مسئولان باید با مدیریت جهادی و ساماندهی بازار، بار گرانی را از دوش مردم بردارند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد اظهار کرد: وجود شخصیت‌های برجسته از جمله حضرت خدیجه (س) تنها برای تعریف از آنها نیست و باید این افراد را الگوی زندگی خودمان قرار دهیم.

وی افزود: در شرایط کنونی آمریکایی‌ها پس از ناکامی ۴۰ ساله مقابل ملت ایران آرایش جنگی گرفته و تلاش می‌کند با ایجاد فشارهای اقتصادی و تحریم‌های نفتی و بانکی زمینه تسلیم ملت ایران را فراهم کند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: عربده‌هایی که امروز رئیس جمهور آمریکا می‌کشد ۴۰ سال است که آن را تجربه کرده‌ایم و از این اقدام نمی‌ترسم و این اقدام به فرمایش رهبر انقلاب نشان از ضعف آنهاست.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا می‌خواهد با این اقدام، ما بترسم و برابر او تسلیم شویم. آنها از توان موشکی ایران هراس دارند زیرا می‌دانند تمام پایگاه‌های نظامی آنها در منطقه و اسرائیل در تیررس موشک‌های ایران قرار دارد.

وی تصریح کرد: آمریکا می‌گوید بیاید با هم مذاکره کنیم تا قدرت خود را کنار بگذارید و فردی مانند شاه را بر شما مسلط کنم تا بر جان و مال و ناموس شما مسلط شود.

علم‌الهدی تاکید کرد: وظیفه ما این است که در شرایط فعلی از آمریکایی‌ها نترسیم زیرا تجربه ۴۰ سال گذشته را داریم که آنها نتوانستند هیچ اقدامی را انجام دهند زیرا خداوند همواره یاور ملت ایران بوده است. جنگ ما با آمریکایی‌ها جنگ اراده‌هاست و ما در این عرصه از آنها قوی‌تر هستیم.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: همه دشمنان ایران در منطقه هیچ اقدامی نمی‌توانند مقابل ملت ایران انجام دهند زیرا آنها به دنبال موضوعات مادی هستند اما ما حتی حاضریم برای حفظ آرمان‌هایمان جانمان را نیز فدا کنیم.

وی تصریح کرد: البته در این شرایط مسئولان باید با مدیریت جهادی زمینه مقاومت مردم مقابل آمریکا را فراهم کنند زیرا ما در معیشت امروز با مشکلاتی مواجه هستیم که ارتباطی با خارج از کشور ندارد.

علم‌الهدی تاکید کرد: قیمت خرما یک مرتبه به کیلویی بیش از ۳۰ هزار تومان می‌رسد که هیچ ارتباطی با خارج ندارد و عده‌ای سودجو به جان مردم افتاده‌اند و باید جلو آنها گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مدیران ما نباید ترسیده و مقابل دشمن سست شوند بلکه باید مردانه وارد میدان شده و مشکل را حل کنند و فشار گرانی که به دلیل نابسامانی بازار است را از دوش مردم بردارند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار