کد خبر: ۱۴۱۸۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
امام جمعه همدان با بیان اینکه دشمن به دنبال جنگ اقتصادی است گفت: باید دید مسبب مشکلات اقتصادی، التهابات بازار و گرانی کیست؟ برخی با ترویج احساس ترس از جنگ به دنبال انحراف توجه مردم به عاملان مشکلات اقتصادی هستند تا آنها در امان بمانند.به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان با بیان اینکه نماز جمعه جایگاه تقوای اخلاقی و سیاسی است اظهار کرد: مسؤولان و قلم به‌دستان را باید به تقوای سیاسی دعوت کرد.

وی با بیان اینکه گزینه قطعی ملت ما مقاومت است افزود: به فرموده مقام معظم رهبری جنگی نخواهد شد و آنچه در فضای مجازی رخ می‌دهد شیطنت رسانه‌ای است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه جمهوری اسلامی هرگز به دنبال تعدی‌گری و تجاوز نبوده و نیست تصریح کرد: ما از خودمان دفاع می‌کنیم اما جنگ‌طلب نبوده و نیستیم.

وی با اشاره به اینکه آمریکا از نظر اقتصادی و منطقه‌ای  شرایط جنگ را ندارد اما برخی از جریانات سیاسی در داخل قصد دارند با اطلاعات اشتباه مردم را بترسانند گفت: دشمن توانایی موشکی و نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی را می‌داند و به خوبی واقف است که ایران، عراق و افغانستان و عربستان نیست.

شعبانی با بیان اینکه دشمن به دنبال جنگ اقتصادی است گفت: باید دید مسبب مشکلات اقتصادی، التهابات بازار و گرانی کیست؟ برخی با ترویج احساس ترس از جنگ به دنبال انحراف توجه مردم به مسببان مسائل و مشکلات اقتصادی هستند تا آنها در امان بمانند.

وی با اشاره به اینکه مسببان و عاملان مشکلات اقتصادی مردم را از جنگ می‌ترسانند تا نگاه‌ها معطوف به آنها نشود گفت: متأسفانه در کشور هستند مدیرانی که تفکر غربی و لیبرالی دارند و سرباز غرب هستند.

امام جمعه همدان با گریزی به مسئله مذاکره اظهار کرد: اگر بخواهیم با غرب مذاکره کنیم باید در چهار مورد هسته‎ای، موشکی، حقوق بشر و نفوذ منطقه‌ای صحبت کنیم که البته هر یک از آنها دارای تحلیل خاص خود است.

وی ادامه داد: ما که در هسته‌ای مذاکره کردیم و به برجام رسیدیم، آمریکا هم از آن خارج شد در حالی که آژانس اعلام کرد که ایران پایبند بوده است اما واقعیت این است که  وقتی دشمن از توان انرژی هسته‌ای ایران راحت شد از آن خارج شد و در مذاکره برد- برد آنها بردند و امتیازی به ایران نرسید.

شعبانی با بیان اینکه البته برخی همه این موارد را به گردن آمریکا می‌اندازیم در حالی که در داخل هم کوتاهی شد گفت: در مذاکره موشکی هم آنها می‌خواهند برد موشک‌های ما کاهش یابد که به معنای خلع سلاح در برابر دشمن تا بن دندان مسلح است.

وی با بیان اینکه با این اوصاف مذاکره موشکی به معانی برداشته شدن مانع مقابل دشمن است تا بتوانند به اهداف خود برسند گفت: در مذاکره نفوذ منطقه‌ای هم دشمن می‌خواهد حزب‌الله و سایر یاران  را از ما دور کند بنابراین این مانع نیز در برابر دشمن برداشته می‌شود تا بتوانند هرچه می‌خواهند را به دست آورند.

امنیت ما قابل مذاکره نیست

امام جمعه همدان با بیان اینکه امنیت ما قابل مذاکره نیست گفت: امنیت نباید قربانی سیاست‌بازی‌ها شود ضمن اینکه نخواهیم گذاشت امنیت کشور به خطر بیفتد.

وی با اشاره به اینکه مشکل آمریکا با ما این است که استقلال داریم و زیر بار ظلم نمی‌رویم اظهار کرد: نمی‌دانیم چه اتفاقی برای برخی از مسؤولان افتاده که نمی‌خواهند امروز حرف خدا را قبول کنند.

شعبانی با بیان اینکه دعوای ما با جریان استکبار بر سر خداست افزود: مشکل موشک، هسته‌ای و حقوق بشر هم هست، اما بحث اصلی سر اسلام و خداست ما می‌گوییم خدا هست او می‌گوید نیست.

وی در ادامه به اتفاقات دانشگاه بوعلی و برخی از برنامه‌های غیر فرهنگی و غیر ارزشی اشاره کرد و تصریح کرد: دانشگاه محل کسب علم است و نباید شاهد بروز اتفاقاتی این چنینی در آن باشیم.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مسؤولان به بحث انتصابات توجه بیشتر کنند ادامه داد: مسؤولان کارآمد و انقلابی در استان وجود دارند و از خدمات آنها باید تقدیر کرد اما در انتصابات حساسیت‌هایی در جامعه ایجاد شده که مسؤولان باید مراقبت کنند.

واحدهای تولید‌ی‌ در خطر هستند

وی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی‌ با خطر تعطیلی مواجه هستند خاطرنشان کرد: اگر تولیدی‌ها تعطیل شوند به بیکاری‌ها دامن زده می‌شود.

شعبانی با بیان اینکه قانون باید به نفع مردم و تولید باشد نه اینکه مانع ایجاد کند گفت: باید به رونق تولید کمک شود، در استان همدان مشکلات اقتصادی و بیکاری بسیاری داریم، مسؤولان به این موضوعات توجه کنند و سنگ بر سر راه تولید‌های نیندازند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار