کد خبر: ۱۴۱۸۲۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
جاسوسی
یک عضو سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که به اسناد محرمانه دست داشته است به اتهام جاسوسی برای چین به 20 سال زندان محکوم شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه خبر داد که یک عضو سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) پس از آنکه اتهام توطئه علیه آمریکا بوسیله انتقال اطلاعات دفاعی به چین علیه وی ثابت شد به 20 سال زندان محکوم گردید.

«کوین پاتریک مالوری» از ایالت ویرجینیا، توسط هیئت منطقه فدرال در ژوئن 2018 به چند فقره اتهام در توطئه از طریق انتقال اطلاعات دفاعی ملی و کمک به دولت خارجی و بیان اظهارات غلط محکوم شد.

وزارت دادگستری اعلام کرد مالوری که 62 سال دارد پست‌های حساس متعددی در سازمان‌های دولتی و پیمانکاران دفاعی داشته است. از جمله پست‌هایی که وی در آن فعالیت داشته افسر محرمانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و افسر اطلاعاتی سازمان اطلاعات دفاعی (دیا) بوده است. وی مجوزهای امنیتی بسیار بالایی در اختیار داشته است.

چند روز پیش نیز «چری چان شینگ لی» یکی دیگر از افسران سابق سیا به دلیل جاسوسی برای چین  مجرم شناخته شد.«ران راکول هانسن» از افسران سابق سازمان  اطلاعات دفاعی نیز در ماه مارس به دلیل جاسوسی و دریافت صدها هزار دلار زمانی که به عنوان یک عامل در پکن فعالیت می‌کرده، مجرم شناخته شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار