کد خبر: ۱۴۱۹۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مسوت اوزیل، فوتبالیست صاحب‌نام و بازیکن سابق تیم ملی آلمان و تیم آرسنال شنبه شب همراه با نامزدش مهمان افطاری رئیس‌جمهوری ترکیه بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری دویچه‌وله، مناسبات مسوت اوزیل، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال آلمان با رجب طیب اردوغان هم‌چنان خبرساز است. او که رئیس‌جمهوری ترکیه را به عروسی خود نیز دعوت کرده، شنبه شب در استانبول مهمان سفره افطار اردوغان بود.

این افطاری در کاخ «دلمه باغچه» برگزار شده و دفتر مطبوعاتی رئیس‌جمهوری ترکیه عکس‌هایی از آن را منتشر کرده که اوزیل و نامزدش را بر سر یک میز در سمت چپ و راست اردوغان نشان می‌دهد.

انتشار عکس‌های اوزیل در افطاری اردوغان از سوی حزب عدالت و توسعه، بحث ملاقات این دو در لندن در آستانه جام جهانی روسیه را تازه کرده است. اوزیل که متولد سال ۱۹۸۸ در شهر گلزنکیرشن آلمان است، کمی پیش از جام جهانی روسیه نیز با اردوغان ملاقات کرده و با او عکس یادگاری گرفت. این اقدام که یک ماه قبل از انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری در ترکیه صورت گرفت، جنجالی شد. فدراسیون فوتبال آلمان اعلام کرد که کار اوزیل به وجهه تیم ملی این کشور آسیب زده و از اوزیل خواست درباره این دیدار توضیح دهد.

موج انتقادها تا آنجا پیش رفت که هواداران تیم ملی فوتبال آلمان در یک بازی تدارکاتی پیش از جام جهانی، اوزیلرا هو کردند.

اوزیل پس از جام جهانی روسیه، از تیم ملی آلمان کناره گرفت و دلیل این تصمیم را "نژاد پرستی و فقدان احترام " اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار