کد خبر: ۱۴۱۹۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر آموزش و پرورش گفت: خانواده‌ها می‌توانند شکایت خود را درباره وضعیت مدارس غیردولتی در سامانه شکایات ثبت‌ کنند و ظرف ۱۰ روز پی‌گیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در مراسم رونمایی از سامانه ثبت شکایات مردمی و تلفن گویای سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش ضمن رونمایی از این سامانه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، اظهار کرد: امیدوار هستم به خیریت این ایام، گام موثری که برای صیانت از حقوق مردم برداشته شده است موجب رضایتمندی مردم شود.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: جا دارد از همه همکارانم در گوشه و کنار مملکت در مدارس غیردولتی که با سختی‌ها تلاش کردند تا وسایل و امکانات را برای بخشی از دانش آموزان فراهم کنند تشکر ویژه‌ای کنم؛ بنده از موقعیتی که امروز کشور در این شرایط سخت با آن روبه‌رو است آگاهم و آن را درک می‌کنم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مدارس غیردولتی به عنوان بخشی از نظام آموزشی ما همواره منشا آثار مثبتی در نظام تعلیم و تربیت بوده است و امیدواریم هم‌چنان منشأ این خیر باشم؛ امروز سامانه بسیار مهمی که می‌تواند پاسخگویی سریع و مطمئن برای خانواده‌ها باشد، افتتاح شد. سامانه ثبت شکایات مردمی از طریق اینترنت قابل پیگیری است و همچنین در سامانه مشارکت‌ها امکان ثبت شکایات وجود دارد.

بطحایی بیان کرد: اولیای محترمی که به دلایل مختلف از مدرسه فرزند خود احساس نارضایتی دارند می‌توانند شکایات را ثبت کنند و پیگیری‌ها باید ظرف ۱۰ روز انجام شود. همچنین وضعیت پیگیری باید از طریق پیامک به اطلاع اولیا برسد؛ در مکان‌هایی که نرم‌افزارها وجود ندارد یا اینکه اینترنت با مشکل مواجه است، سامانه تلفنی ۴۳۱۷ موجود است و امیدواریم با این اقدامات بتوانیم اقدام موثری در صیانت از حقوق مردم برداریم.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طبق کارکردهایی که برای سامانه‌ها تعیین شده است باید پاسخ‌ها در موعد مقرر داده شود و اولیا طی دریافت پیامک در جریان مراحل رسیدگی قرار گیرند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شهریه مشخص برای مدارس غیردولتی حتماً باید از طریق پرتال‌های رسمی اطلاع‌رسانی شود، عنوان کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بنده باید به عنوان اولیا بدانم شهریه ثابت مدرسه فرزندم چقدر است و با علم به این موضوع برای ثبت‌نام اقدام کنم. لذا در همه مدارس غیردولتی باید پوسترهای شهریه دانش‌آموزان و مبالغی که از خانواده‌ها دریافت می‌شود در معرض دید قرار گیرد تا خانواده‌ها مطلع باشند.

بطحایی با اشاره به اینکه ناظران مدارس باید وجود پوستر اطلاع‌رسانی در مدارس را مورد توجه قرار دهند، گفت: امیدواریم مؤسسین مدارس غیردولتی با درک از شرایط اقتصادی کشور با مردم همراهی داشته باشند و از اخذ هرگونه وجوه اضافی جلوگیری شود.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست مدرسه‌ای حتی با دلیل موجه هزینه‌ای بیشتر برای شهریه دریافت کند و اجحافی در حق خانواده‌ها شود. لذا تیم‌های ناظری که به مدارس مراجعه می‌کنند باید این نکات را بیش از سال‌های گذشته مورد توجه قرار دهند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تا با رضایتمندی بیشتر مردم مانند سال‌های قبل روبه‌رو باشیم.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بنده از کسانی که در اجرای این سامانه نظارتی تلاش می‌کنند سپاسگزارم و امیدوارم فصل پیش رو توأم با رضایتمندی بیشتر مردم باشد؛ نکته‌ای که آقای میرزاده نماینده مجلس درباره وضعیت رسیدگی‌ به پرونده‌ها گفتند درست است. بنده از شورای نظارت و از سازمان مشارکت‌ها درخواست دارم جدول زمانبندی تعیین شود تا ما بدانیم پرونده‌هایی که از قبل وجود دارد، چگونه است و آمار آنها را در سه آینده به صفر برسانیم.

بطحایی با تأکید بر اینکه اگر امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز است، ارائه می‌شود، افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: همانطور که اشاره شد اکنون امکانات و نیروی انسانی کافی در اختیار نیست و ما باید از سامانه‌ها به شکل مناسبی بهره بگیریم و امروز شاید مشکلات و نیاز به توضیحاتی باشد که مردم بخواهند آن را از زبان کارشناس دریافت کنند.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مکان‌هایی که تخلف و خطای فاحش وجود دارد و فردی با جسارت تمام برخلاف قانون اقدام می‌کند، باید برخورد جدی شود و لیست امکاناتی که لازم است را ارائه شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار