کد خبر: ۱۴۱۹۷۸
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مردم سوئیس با شرکت در یک همه‌پرسی با تشدید قوانین سخت‌گیرانه درباره کنترل سلاح در این کشور هم‌راستا با قوانین اتحادیه اروپا موافقت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مردم سوئیس با حضور در یک همه پرسی با یک قانون سختگیرانه در زمینه کنترل سلاح موافقت کردند.

بنابر گزارش شبکه خبری «یورونیوز» به نقل از رسانه‌های محلی سوئیس، به این ترتیب قوانین این کشور با قوانین اروپایی همسو شده است. سوئیس یکی از کشورهای اروپاییست که در این کشور شمار زیادی سلاح در دست مردم عادی است و اگرچه عضو اتحادیه اروپا نیست اما از اعضای ناحیه شنگن است.

براساس این گزارش، آمارها حاکی از این است که در ازای هر 100 شهروند، 45.7 سلاح در سوئیس وجود دارد و این کشور را از این لحاظ در رده چهارم قرار داده است. شمار اسلحه‌هایی که در دست شهروندان است از 1.2 میلیون تا 4.5 میلیون قبضه تخمین زده می‌شود.

 

 

در پی حملات تروریستی در پاریس و بروکسل در سال ۲۰۱۵، اتحادیه اروپا قوانین کنترل سلاح را تشدید کرد. این قوانین به نام «ممنوعیت سلاح در اتحادیه اروپا» شناخته می‌شوند و سوئیس هم تصمیم گرفت تا با این اقدام همراستا شود.

اگر سوئیس با قوانین جدید مخالفت می‌کرد، امکان داشت که این کشور از منطقه شنگن کنار گذاشته شود.

طبق قانون کنونی در سوئیس، فردی که می‌خواهد سلاح داشته باشد باید یک گواهی هویت، نشانی اقامت و کپی سوابق کیفری که حداکثر مربوط به سه ماه گذشته باشد را ارائه دهد. اتباع سوئیس و خارجی‌ها با گواهی C که بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند و تهدید به شمار نروند می‌توانند درخواست اجازه حمل سلاح بدهند.

اتباع کشورهای صربستان، بوسنی و هرزگوین، کوزوو، ترکیه، مقدونیه، سریلانکا، الجزیره و آلبانی در سوئیس حق داشتن سلاح ندارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار