کد خبر: ۱۴۲۱۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ظریف در بدو ورود به پاکستان:
وزیر امور خارجه گفت: آنچه بسیار روشن است، این تحریم ها نظم بین المللی را نشانه گرفته و در صورتی که با آنها مقابله نشود جامعه بین المللی را گرفتار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در بدو ورود به اسلام آباد در جمع خبرنگاران در مورد اهداف سفر به پاکستان گفت: ارتباط با همسایگان اولویت سیاست خارجی است، مخصوصاً در شرایط کنونی که منطقه ما شرایط بسیار دشواری را می گذراند و اقدامات خطرناکی در منطقه ما شکل می گیرد نیاز است مشورت هایی با همسایگان شکل بگیرد؛ این سفر در همین راستاست.

وی در مورد انتظارات تهران از کشورهای همسایه برای مقابله با تحریم علیه ایران گفت: آنچه بسیار روشن است، این تحریم ها نظم بین المللی را نشانه گرفته و در صورتی که با آنها مقابله نشود جامعه بین المللی را گرفتار خواهد کرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: آمریکا با قلدری تحریم علیه ایران را تحمیل می کند و همزمان نیز تحریم هایی را علیه چین تحمیل می کند و اگر جامعه بین الملل اجازه بدهد این روش ادامه پیدا کند، نظام ارتباطات جهانی در اختیار افرادی قرار می گیرد که به هیچ قانونی پایبند نیست و به همین دلیل نه تنها همسایگان ما بلکه مجموعه کشورها برای امنیت جهانی و منافع خودشان با تحریم مقابله کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار