کد خبر: ۱۴۳۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تولیت آستان قدس رضوی زائران را سرمایه اصلی این آستان مقدس برشمرد و گفت: شاخص موفقیت در آستان قدس رضوی، جلب رضایت زائران بارگاه منور امام رضا(ع) است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از آستان نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در مراسم تکریم و معارفه قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تقدیر از خدمات قائم مقام تولیت سابق آستان قدس رضوی، گفت: با برداشتن این مسؤولیت از دوش سید رضا فاطمی امین، فرصت تمرکز بر روی مسائل اقتصادی آستان قدس رضوی و رقم زدن تحولات جدی در این حوزه برای وی فراهم می‌شود.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: مصطفی خاکسار قهرودی هم که مسؤولیت قائم مقامی تولیت آستان قدس برعهده‌اش گذاشته شد، چهره‌ای شناخته شده و مدیری شایسته و بااخلاص است که در دوران تصدی مسؤولیت معاونت امداد مستضعفان اقدامات ارزشمندی را رقم زد.

وی با اشاره به ضرورت فراهم شدن بسترهای لازم برای ورود جوانان به عرصه‌های مدیریتی، بیان کرد: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب باید زمینه برای کسب تجربه و ورود جوانان انقلابی، حزب الهی، مومن، توانمند و کارآمد به این عرصه فراهم شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی ادامه داد: همه مدیران آستان قدس باید از بین جوانان مومن، انقلابی و کارآمد دو جانشین برای خود انتخاب و معرفی کنند تا ضمن تربت نسل آینده مدیران در بخش‌های مختلف، از ظرفیت نیروی جوان برای پیشبرد بهتر امور استفاده شود.

تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب بر جوان‌گرایی صرفا یک شعار نیست که برای دل گرم شدن جوانان مطرح شده باشد، بلکه این نکته یک باور اعتقادی بوده که از رهگذر فراز و نشیب‌های 40 ساله انقلاب به دست آمده است.

وی با بیان اینکه امروز عرصه جنگ با دشمن حوزه اقتصادی است، گفت: همان حضور پررنگ و اثرگذاری که شهدای گرانقدر، رزمندگان با اخلاص و جوانان باانگیزه در دوران دفاع مقدس داشتند، امروز باید در عرصه جنگ اقتصادی ظهور و بروز داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی افزود: اگرچه تجربه‌های متعدد در طول عمر 40 ساله انقلاب اسلامی ثابت کرده است که نقشه‌های شوم دشمنان علیه ملت ایران هیچ گاه به ثمر نمی‌رسد، اما باید درراستای تبدیل تهدیدهای دشمن به فرصت تلاش کرد.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: اگر در سنوات گذشته تحریم و فشارهای اقتصادی را تجربه نمی‌کردیم، شاید در نتیجه اتکا به توانمندی‌های دیگران، هیچ‌گاه استعدادهای نهفته در جوانان ایرانی شکوفا نمی‌شد.

وی با اشاره به شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ما باید خود را پیشگام در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب به‌ویژه در رونق تولید بدانیم و از هیچ تلاشی در این حوزه دریغ نکنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی سرمایه اصلی آستان قدس رضوی را رضایت زائران بارگاه منور امام رضا(ع) برشمرد و خاطرنشان کرد: جلب رضایت زائران شاخص موفقیت ما در بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی است، بنابراین در صورتی می‌توان به عملکرد بخش‌های مختلف نمره قبولی داد که رضایت زائران و در نتیجه رضایت حضرت رضا(ع) جلب شود.

تولیت آستان قدس رضوی به روایتی از حضور رهبر معظم انقلاب در جمع عشایر یاسوج اشاره کرد و گفت: معظم له در جریان سفر به کهگیلویه و بویراحمد به صورت میدانی در برخی از چادر سیاه‌های عشایر حضور یافتند و ضمن آشنایی با مشکلات آنان، به برخی از وزیران که ایشان را همراهی می‌کردند، تاکید فرمودند، باید با حضور در بین مردم، از نزدیک مشکلات آنها را لمس و برای آنها چاره‌اندیشی کرد تا برنامه‌ریزی‌ها مطابق با واقعیت‌ها انجام گیرد، بنابراین، صرفا در تهران به مسائل رسیدگی کردن، نمی‌تواند گره‌گشا باشد و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

وی بر ضرورت بازدید میدانی مدیران از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر به منظور آشنایی با مشکلات زائران تاکید کرد و افزود: زمانی می‌توانیم برای جلب رضایت زائران برنامه‌ریزی کنیم که از نزدیک مشکلات آنان را رصد کرده باشیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مروی بیان کرد: از همه خادمان بارگاه منور رضوی به ویژه نیروهای خدماتی که با دهان روزه در ماه مبارک رمضان درراستای خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر امام رضا(ع) از هیچ تلاشی دریغ نکردند، تشکر می‌کنم.

تولیت آستان قدس رضوی با تقدیر از تلاش‌های صدا و سیما و اصحاب رسانه برای انعکاس ویژه برنامه‌های این آستان در مناسبت‌های مختلف، افزود: اصحاب رسانه، رسانه ملی به‌ویژه شبکه استانی در ماه مبارک رمضان تلاش‌های بسیاری برای بازتاب برنامه‌های حرم مطهر رضوی انجام دادند که جای تقدیر دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار