کد خبر: ۱۴۳۱۸۲
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یک امدادگر فلسطینی که چندی پیش در جریان عملیات امدادرسانی در مرکز غزه به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست مجروح شده بود،‌ امروز بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد صبحی الجدیلی» امدادگر فلسطینی که ماه گذشته میلادی در تاریخ ۳/۵/۲۰۱۹ به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شده بود، به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه خبری الیوم السابع، این جوان ۳۶ ساله فلسطینی عصر روز دوشنبه هنگام درمان در کرانه باختری و زیر تیغ جراحی جان باخت.

جمعیت هلال احمر فلسطین گفت که پیکر شهید الجدیلی به بیمارستان الاهلی در شهر الخلیل منتقل خواهد شد.

الجدیلی در تاریخ مذکور در ماه مه، هنگام تلاش برای انتقال تظاهرات‌کنندگانی که در جریان تظاهرات بازگشت در شرق منطقه «ابو صفیه» در شمال کرانه باختری زخمی شده بود، هدف گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفت و از ناحیه سر زخمی شد.

نظامیان صهیونیست برای جلوگیری از «راهپیمایی بازگشت» که هر جمعه در شرق غزه برگزار می‌شود، به انواع رفتار‌های خشونت‌آمیز شامل استفاده از گلوله جنگی، ضرب و شتم، بازداشت گسترده و استفاده از گلوله‌های پلاستیکی متوسل می‌شوند.

مرکز حقوق بشر فلسطین در تازه‌ترین آمار خود درباره تعداد شهدای راهپیمایی بازگشت گفت که «از آغاز راهپیمایی بازگشت در غزه در تاریخ ۳/۳/۲۰۱۸ تاکنون، ۳۰۹ نفر شهید و ۸۳۹۴ نفر زخمی شده‌اند».

تاکنون بیش از ۶۰ هفته از آغاز این راهپیمایی می‌گذرد و مردم فلسطین با وجود خشونت شدید از سوی نظامیان صهیونیست، حضور پرشور خود را در این راهپیمایی حفظ کرده‌اند.

مردم فلسطین در جریان راهپیمایی بازگشت همواره بر رفع محاصره غزه و حق بازگشت خود به سرزمین‌های اشغالی تأکید دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار