کد خبر: ۱۴۳۳۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی گفت: با اقدامات اساسی صورت گرفته اخیر در دولت ، سهم اشتغال روستایی و عشایری بطور محسوسی در جامعه افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، عیسی منصوری روز چهارشنبه در جلسه شورای اشتغال استان اردبیل در خلخال افزود: در حالی که سهم اشتغال بخش عشایری و روستایی از مجموع اشتغال ایجاد شده در کشو در بین سال های ۹۲ تا ۹۶ صفر بوده با تلاش و پیگیرهای صورت گرفته هم اکنون اشتغال عشایری و روستایی ۲۵ درصد از اشتغال کشور را بخود اختصاص داده است.

او از برنامه ریزی برای حمایت و جبران ضرر مالی واحدهای تولیدی و صنعتی زیان دیده از افزایش هزینه های ناشی از تورم موجود دربازار خبر داد و گفت: امسال ۱۸۳ هزار میلیارد ریال برای حل مشکل طرح های مشمول افزایش هزینه تخصیص داده شد.

او اظهار داشت: با توجه به اینکه ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیصی به نهادهای حمایتی از محل این اعتبارات جذب نشده تلاش می‌شود این اعتبار نیز به مجموع اعتبارات حل مشکل طرح های دچار افزایش هزینه شده، اضافه شود.

او با تاکید بر لزوم پرهیز مدیران دستگاه های اجرایی اردبیل از ارائه گزارش عملکرد مربوط به ارائه تسهیلات بانکی و یا واگذاری زمین به سرمایه گذاران طرح های اقتصادی گفت: اردبیل در این زمینه یک گام جلوتر از سایر استان های کشور بوده و ارائه طرح های حمایتی جانبی از جمله برگزاری دوره های آموزشی برای صاحبان سرمایه جهت پایین آوردن ریسک ضرر و زیان و همچنین ارائه مدیریت سرمایه در این استان بر سایر برنامه ها اولویت دارد.

وی همچنین با توصیه به مدیران بانک های عامل و مسئولان دستگاه های اجرایی برای راحت کردن کار استعلامات اداری مربوط به دریافت تسهیلات بانکی افزود: انتظار از این مدیران پرداختن به مسائل و مشکلات مردم به جای اجرای بخشنامه های دست و پاگیر و انجام فرامین مدیران بالادستی است.

وی با بیان اینکه مهارت آموزان کارگاهی یک سال از شمول قانون کار و تامین اجتماعی خارج هستند، تشریح کرد: انتظار از بازرسان ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان های کشور دست برداشتن از گیرهای اداری به این موضوع در جهت افزایش رفاه و کاهش هزینه های تولید و حمایت از کارفرمایان است.

در این جلسه که با حضور استاندار اردبیل و مدیران اجرایی استان برگزار شد، مشکلات و موانع مربوط به سرمایه گذاری بخش خصوصی و طرح های اقتصادی شهرستان خلخال طرح و برای رفع موانع تولید دستور لازم از سوی استاندار اردبیل صادر شد.

معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر به خلخال پنجمین طرح بزرگ گلخانه‌ای تولید گل رز هلندی را در این شهر افتتاح کرده و از سایر طرح های گلخانه‌ای، تولید فرش، خط تولید کارخانه نئوپان و چند واحد صنعتی بازدید کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار