کد خبر: ۱۴۳۸۶۳
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: اگر این لایحه به انتخابات مجلس می‌رسید، بهتر بود، اما برای اینکه لایحه تبدیل به قانون شود، نیازمند مصوبه مجلس است.

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس با اشاره به لایحه جامع انتخابات اظهار کرد: این لایحه به عنوان یک لایحه کامل و جامعی بوده که حاصل سال ها تلاش کارشناسی و مدیریتی در مجموعه وزارت کشور و دولت است. لایحه جامع انتخابات سوم بهمن سال 97  در دولت تصویب و هشتم بهمن ماه در قالب لایحه یک فوریتی به مجلس ابلاغ شد و در دستور کار کمیسیون های مجلس قرار گرفت.

وی افزود: هم اکنون لایحه جامع انتخابات در کمیسیون های مجلس از جمله کمیسیون شوراها و کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در حال بررسی است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به این موضوع که لایحه جامع انتخابات جزء اولویت های دولت به شمار می رود، گفت: دولت به مجلس اعلام کرده است که این لایحه برای دولت بسیار اهمیت ویژه‌ای دارد و نمایندگان مجلس آن را در دستور کار خود قرار دهند تا تکلیف این لایحه هرچه سریعتر روشن شود.

وی بیان کرد:‌ اگر لایحه جامع انتخابات به تصویب برسد،‌ قطعا برگزاری انتخابات با نظام جدید و همراه با  تغییرات عمده ای نسبت به قوانین بود. رویکرد این لایحه نسبت به انتخابات رویکرد جدید و مثبتی است که بسیاری از مطالبات مردم را می تواند پرداخت کند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: اگه این لایحه به انتخابات مجلس می رسید، بهتر بود، اما برای اینکه لایحه تبدیل به قانون شود، نیازمند مصوبه مجلس است و پس از تصویب مجلس، شورای نگهبان باید نظر نهایی را اعلام کند که اگر به تأیید برسد،‌لایحه برای ضمانت اجرایی تبدیل به قانون می‌شود و برای دست اندرکاران لازم الاجرا خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار