کد خبر: ۱۴۴۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیر کل امور بین الملل مجلس گفت: طرح آمریکایی معامله قرن دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نخواهد داشت، بلکه فلسطینیان و کشورهای حامی آنها را در مقابل زیاده‌خواهی صهیونیست‌ها متحدتر خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی با دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار تاکید کرد: طرح موسوم به معامله قرن بدون محتوا و پیشاپیش شکست‌خورده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل مجلس با اشاره به تبعات طرح موسوم به معامله قرن گفت: رژیم صهیونیستی بازنده اصلی خواهد بود, اقدامات نسنجیده رئیس جمهور آمریکا همانند موضوع انتقال پایتخت به بیت المقدس نیز با بی اعتنایی جهانی مواجه شده است.

وی بیان داشت: این طرح آمریکایی دستاوردی برای رژیم صهیونیستی نخواهد داشت، بلکه مردم و مقاومت فلسطینی و کشورهای حامی آنها را در مقابل زیاده‌خواهی صهیونیست‌ها متحدتر خواهد کرد.

امیر عبداللهیان با اشاره به نقش مخرب آمریکا و بعضی از کشورهای منطقه در بروز چالش‌های عمیق در امور آوارگان فلسطینی گفت: آمریکا تلاش دارد تا موضوعی به نام آوارگان فلسطینی را از دستور کار خارج کند و با رایزنی و تطمیع برخی از کشورها، می‌خواهد آوارگان فلسطینی در آن کشورها سکونت دائمی داده شوند.

وی رفتارهای غیر مسئولانه بعضی از کشورهای عربی در به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس را متذکر گردید و تاکید کرد:عربستان سعودی امارات و بحرین با سیاست نادرست شان در پی این هستند که رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شود البته این سیاست در درون جوامع خودشان نیز به شدت با مخالفت مواجه است.

امیرعبداللهیان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از حقوق ملت مظلوم فلسطین و جایگاه والای قبله نخست مسلمانان دفاع کرده و خواهد کرد.

ناصر ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در تهران نیز در این دیدار با اشاره به حمایت‌های موثر رهبر معظم انقلاب از فلسطین و تعلق ابدی قدس به فلسطین، موضع‌گیری رییس‌جمهور آمریکا و برخی از کشورهای منطقه را سبکسرانه خواند و گفت: جبهه مقاومت به مقابله با آمریکا و طرح معامله قرن برخاسته است.

وی با بیان اینکه همه کشورهای اسلامی باید در مقابل این ائتلاف ضد انسانی و فلسطینی متحد باشند تصریح کرد: جنبش جهاد اسلامی هرگز موضع خود را در زمینه مبارزه با رژیم صهیونیستی و طرح های تطمیعی آمریکا تغییر نخواهد داد و ضرورت دارد در این برهه از زمان، اتحاد کامل بین همه گروه‌های فلسطینی به وجود آید.

نماینده جهاد اسلامی در پایان این دیدار خاطر نشان کرد: اعتقاد راسخ داریم جمهوری اسلامی ایران و خط مقاومت در مقابل طرح ها و توطئه های آمریکا و اذناب آن پیروز خواهد شد.

امیرعبداللهیان: آل‌خلیفه تاوان خیانت به فلسطین را خواهد داد

به گزارش خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیر کل بین الملل طرح موسوم به معامله قرن همان طرح خاورمیانه جدید است که در دوره ترامپ، کوشنر داماد صهیونیستش با نزدیکی به صهیونیست‌ها و شخص نتانیاهو تلاش دارد آن را روزآمد و با نام معامله قرن مطرح کند بنابراین طرحی است که دو دهه پیش به شدت شکست خورد و هیچ محتوای جدیدی ندارد.

امیرعبداللهیان، طرح معامله قرن را یکی از اقدامات نسنجیده ترامپ دانست که نه فقط روی زمین دستاوردی برای امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها نخواهد داشت بلکه دستاورد بزرگی را نصیب محور مقاومت و فلسطینی‌ها می‌کند و دور جدیدی از انتفاضه علیه رژیم صهیونیستی آغاز خواهد شد.

وی افزود: اگر یکی دو دهه پیش از انتفاضه صحبت می‌کردیم انتفاضه سنگ در برابر موشک و راکت اسرائیلی بود، اما اکنون اگر از انتفاضه فلسطینی‌ها سخن می‌گوییم صحبت از موشک در برابر موشک و راکت در مقابل راکت است بنابراین انتفاضه جدید، صرفا انتفاضه سنگ و پرچم فلسطینی نخواهد بود.

این دیپلمات ارشد همچنین درباره برنامه نهایی طراحان معامله قرن در خصوص آوارگان فلسطینی گفت: طراحان این طرح در پی این هستند که موضوعی به نام آوارگان فلسطینی را کلا از دستور کار خارج کنند به همین علت در حال رایزنی و تطمیع برخی کشور‌ها هستند که آوارگان فلسطینی در آن سکونت دارند.

امیرعبداللهیان، طرح معامله قرن را از نظر ساختار، محتوا و واقعیات اجرا روی زمین با تناقضات بسیار جدی مواجه دانست، زیرا واقعیات منطقه و فلسطین در آن مدنظر قرار نگرفته است.

مدیرکل امور بین الملل مجلس همچنین درباره ارتباط طرح معامله قرن با موضوع شهرک نشینان صهیونیست گفت: در این موضوع رژیم صهیونیستی به رغم قطعنامه‌های سازمان ملل و توصیه‌های اخیر پارلمان اروپا نه فقط شهرک سازی‌ها را متوقف نکرده بلکه به آن ادامه داده است.

وی افزود: در طرح معامله قرن حتی اگر جنبه سیاسی و تبلیغاتی آن از جانب امریکایی‌ها اوج بگیرد یکی از بازخورد‌هایی که از جانب مقاومت و مردم فلسطین شاهد خواهیم بود موضوع ناامن سازی شهرک‌های صهیونیستی است، زیرا تجاوزات رژیم اشغالگر قدس ادامه می‌یابد.

امیرعبداللهیان اضافه کرد: در طرح مقابله قرن، رژیم صهیونیستی به ظاهر در پی این است که شهرک سازی‌ها را متوقف کند، اما در پشت پرده مذاکراتی است که در پی در نظر گرفتن حداقل‌ها برای فلسطینیان هستند و توسعه شهرک سازی‌ها را حتی تا کرانه باختری در دستور کار دارند.

وی همچنین درباره خیانت برخی سران کشور‌های عربی در موضوع به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: عربستان سعودی، امارات و بحرین در جهان عرب در این باره گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربایند و با سیاست نادرستشان در پی این هستند که رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخته شود، اما حتی در درون این کشور‌ها نیز چالش‌های جدی در این باره وجود دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار