کد خبر: ۱۴۴۸۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس فراکسیون ولایی اقدام جمهوری اسلامی در کاهش تعهدات برجامی را عاقلانه و عالمانه خواند و گفت: این تدبیر براساس حکمت، مصلحت و عزت است و راهی جز این اقدام برای ایران باقی نمانده است.

حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اجرای گام دوم ایران برای کاهش تعهدات برجامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران نهایت همکاری و همیاری را با اروپا انجام داد و صبر زیادی را در قبال اروپا پیشه کرد و به تمام تعهدات خود پایبند بود و دنیا به صداقت جمهوری اسلامی صحه گذاشت.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه اروپائی‌ها به عهد و پیمان خود عمل نکردند، گفت: اروپا قرار بود در قبال خروج آمریکا از برجام با ایران همکاری کند تا مبادلات مالی و تجاری جمهوری اسلامی دچار مشکل نشود اما اروپا یک قدم هم در راستای این تعهدات برنداشت و صریح و روشن اعلام کرد که نمی‌تواند در برابر امریکا اقدامی انجام دهد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: جمهوری اسلامی باید از حقوق ملت ایران دفاع کند. حق ملت ایران است که در برابر این بدعهدی‌ها لااقل واکنشی داشته باشد. ملت ایران در لحظات سخت، تصمیمات تعیین کننده ای می‌گیرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: امروز یکی از حقوقی که به خاطر برجام از ملت ایران سلب شده بود، به ملت بازگشت. حق غنی سازی به دلیل تعهدات برجامی از ملت ایران سلب شده بود که با تصمیم شورای عالی امنیت ملی در راستای کاهش تعهدات برجامی، این حق به ملت ایران بازمی‌گردد و جمهوری اسلامی از حق طبیعی خود برای شکوفایی علم و اقتصاد استفاده می‌کند.

حاجی بابایی اقدام جمهوری اسلامی در کاهش تعهدات برجامی را عاقلانه و عالمانه خواند و گفت: این تدبیر براساس حکمت، مصلحت و عزت است و راهی جز این اقدام برای ایران باقی نمانده است.

وی افزود: فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از این اقدام دولت حمایت می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار