کد خبر: ۱۴۴۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شرکت مالک هواپیمایی انگلیس به علت سرقت داده های نیم میلیون مشتری این هواپیمایی از وب سایت آن در سال گذشته 230 میلیون دلار جریمه شده که رقمی بی سابقه محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از آسین ایج، شرکت مالک هواپیمایی انگلیس به علت سرقت داده های نیم میلیون مشتری این هواپیمایی از وب سایت آن در سال گذشته 230 میلیون دلار جریمه شده که رقمی بی سابقه محسوب می شود. این جریمه مبتنی بر قوانین جدید حفاظت از داده های کاربران است که توسط مقامات انگلیسی وضع شده است.
 
جریمه یادشده معادل 1.5 درصد از گردش مالی بریتیش ایرویز در سال 2017 می باشد. ترتیبات امنیتی ضعیف وب سایت بریتیش ایرویز موجب شده تا هکرها بتوانند به وب سایت آن نفوذ کرده و اطلاعات خصوصی کاربران را سرقت کنند.

این شرکت هواپیمایی می گوید در برابر این جریمه سنگین تقاضای فرجام خواهی می کند. این در حالی است که اتحادیه اروپا نیز قوانین خاصی را در این زمینه در سال 2018 وضع کرده که بر اساس آن، شرکت هایی که در نگهداری داده های خصوصی کاربران خود اهمال کنند و این امر منجر به نشت اطلاعات شود باید جریمه ای معادل 4 درصد کل گردش مالی سالانه شان را پرداخت کنند.

هکرها علاوه بر سرقت اطلاعات کاربران ترافیک وب سایت بریتیش ایرویز را هم به سمت سایت های تقلب و کلاه بردار هدایت کرده بودند. گفته می شود اطلاعات کارت اعتباری، جزئیات ذخیره بلیط های مسافرتی و اسم و آدرس افراد هم بدین شیوه هک شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار