کد خبر: ۱۴۵۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معترضین به سیاست های اقتصادی دولت فرانسه (جلیقه زردها) امروز شنبه برای سی و پنجمین هفته متوالی اعتراضات خود را از سر گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، جلیقه زردهای فرانسه همچنان به اعتراضات خود ادامه می دهند و امروز شنبه نیز اقدام به برگزاری تجمع در پاریس و چند شهر دیگر کردند.

این برای سی و پنجمین شنبه متوالی است که معترضین به سیاست اقتصادی دولت امانوئل ماکرون، در پاریس و دیگر شهرها اقدام به برگزاری تجمعات اعتراض آمیز می کنند.

معترضین (جلیقه زردها) با انتخاب روزهای شنبه و نامگذاری آن با عنوان «شنبه سیاه» اعتراضات خود را در هر هفته پیگیری می کنند.

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه از ۱۷ ماه نوامبر سال گذشته میلادی و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان آغاز شد ولی به مرور مطالبات آنها رو به افزایش گذاشت.

پارلمان فرانسه چندی قبل لایحه «ضد خرابکاری» دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدامات مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد؛ اما این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری وی است لذا این افراد خواهان استعفای او هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار