کد خبر: ۱۴۵۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس مرکز وکلا ،کارشناسان حقوقی و مشاوران خانواده قوه قضائیه گفت: با توجه به اینکه مدت عضویت سه نفر از اعضای حقوقدان شورای نگهبان تا 25 تیر امسال به پایان می‌رسد، اسامی 5 حقوقدان به مجلس معرفی شده است.

علی بهادری جهرمی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری فارس، گفت: در راستای اجرای بند 2 از اصل 91 قانون اساسی 5 نفر از حقوقدانان توسط قوه قضاییه به مجلس معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: بر این اساس از سوی آیت‌الله رئیسی 5 نفر از این حقوقدانان معرفی شده‌اند. اینها افرادی هستند که سال‌ها توفیق آشنایی و همکاری را با آنها داشته‌ام

رئیس مرکز و کلا و کارشناسان حقوقی دادگستری، گفت: دکتر صادقی‌مقدم عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و دارای مدرک دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه تربیت مدرس، دکتر علی غلامی رئیس دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر هادی طحان نظیف دبیر جلسات شورای نگهبان و عضو هیأت علمی دانشگاه و دکترای حقوق عمومی از دانشگاه تهران را دارد.

وی ادامه داد: همچنین دکتر محمد دهقان که 12 سال عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بوده و فارغ‌التحصیل رشته حقوق در مقطع دکترای تخصصی حقوق خصوصی از دانشگاه تهران است به همراه دکتر عبدالحمید مرتضوی بریجانیکه هم اکنون رئیس شعبه نوزدهم دیوان عالی کشور است از جمله چهره‌های مطرح در حوزه حقوق هستند که به مجلس معرفی شده‌اند.

بهادری گفت: بی شک تحقق اهداف گام دوم انقلاب راهی جز تکیه بر جوانان مؤمن و متخصص نخواهد داشت.

رئیس مرکز وکلا و کارشناسان حقوقی دادگستری گفت: با شروع سال 98 قوه قضائیه پرچم‌دار حرکت در جهت اجرایی کردن بیانیه گام دوم ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بوده است و حال باید دید نمایندگان مردم در مجلس در این خصوص چه نظری خواهند داشت.به 

به گزارش فارس، در چند روز گذشته در تاریخ 18 تیر ماه نامه‌ای از سوی سیدابراهیم رئیسی به علی لاریجانی رئیس مجلس مبنی بر معرفی 5 نفر از حقوقدانان برای عضویت در شورای نگهبان ارسال شد.

در این نامه تأکید شده بود که مدت عضویت سه نفر از حقوقدانان شورای نگهبان در تاریخ 25 تیر ماه به پایان می‌رسد. در نتیجه باید از میان این 5 نفر، سه نفر حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شود. 

بر اساس این خبر، جلسه رأی‌گیری برای انتخاب سه حقوقدان شورای نگهبان طی یکی، دو روز آینده و حداکثر تا دو هفته دیگر در صحن علنی مجلس برگزار می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار