کد خبر: ۱۴۵۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان از کشف بیش از 47 تن انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون در سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، محمد رضا نصیری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در زاهدان اظهار کرد: نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر دو برنامه اصلی در راستای مبارزه با مواد مخدر در دستور کار دارد اول  اقدامات مقابله ای که وظیفه اصلی پلیس است، شامل مبارزه با سر باندها، شبکه های مافیایی مواد مخدر، مبارزه با باند های مسلحانه، برخورد با خرده فروشان و غیره و دوم  اقدامات فرهنگی، شامل اعزام کارشناسان به محلات، ارائه مشاوره های فردی و اجتماعی و سایر برنامه‌های دیگر است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون 47 تن انواع مواد مخدر در سیستان و بلوچستان کشف شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

نصیری  از دستگیری 32 باند قاچاق مواد مخدر و 3 نفر از سرشبکه‌های اصلی مواد مخدر و همچنین کشف 44 قبضه انواع سلاح و توقیف 277 خودرو در این رابطه خبر داد.

وی با تاکید بر فعالیت گسترده باندهای قاچاق و استفاده از تجهیزات روز برای انجام این کار گفت: تا کنون بیش از 2 هزار عملیات توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر در راستای ضربه زدن به قاچاقچیان انجام شده که 7 هزار نفر در رابطه با جرائم مواد مخدر دستگیر که از این تعداد 880 نفر خرده فروش مواد مخدر بوده اند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 117 هزار انواع قرص روان‌گردان در سطح استان جمع آوری شده است.

وی گفت:تاکنون  895 مرحله طرح مقابله ای با محوریت تشدید و برخورد با معتادان متجاهر برگزار شده  همچنین 15 باب منزل در مناطق آلوده زاهدان که اقدام به تهیه و فروش مواد مخدر می‌کردند نیز پلمپ شده است.

نصیری با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی پلیس در راستای مقابله با مواد مخدر نیز گفت: 95 برنامه آموزشی در قالب اعزام کارشناسان به یگان‌های انتظامی و برگزاری دوره برای بیش از 15 هزار نفر آموزش چهره به چهره و 266 مورد مشاوره گروهی و فردی از عمده برنامه های پلیس در این راستا بوده است.

وی با تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: کار پلیس مبارزه و دستگیری عوامل تهیه، تولید و توزیع مواد مخدر است که بعد از دستگیری تحویل مقامات قضایی می گردند در این راستا باید مجازات های شدیدتری برای این گونه افراد در نظر گرفته شود تا هزینه این اقدام بالا رود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار