کد خبر: ۱۴۵۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حماس:
جنبش حماس شکنجه اسیر فلسطینی را که منجر به شهادت وی در زندان‌های رژیم اشغالگر قدس شد، شدیدا محکوم کرد و خواستار تحقیقات بین‌المللی جهت رسیدگی به این «جنایت‌» شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه شدید اللحنی شهادت یکی از اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

این جنبش سه‌شنبه (۲۵ تیر) با صدور بیانیه‌ای در واکنش به شهادت «نصار طقاطقه» تأکید کرد که شهادت این اسیر فلسطینی بار دیگر «چهره جنایت‌کار اشغالگر» را در تعامل با اسرای فلسطینی آشکار کرد.

حماس در این بیانیه گفت که مقامات رژیم صهیونیستی سیاست بی‌توجهی پزشکی و حبس انفرادی در قبال زندانیان فلسطینی اتخاذ می‌کنند.

در بیانیه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین آمده است: «دو هفته از اسارت طقاطقه نمی‌گذشت که پیکر او را به خانواده‌اش تحویل داده‌اند».

حماس تعامل مقامات صهیونیستی با این اسیر را جنایت خواند و گفت که این مسئله نیازمند کمیته تحقیق بین‌المللی است تا به جهانیان جزئیات شکنجه‌ای که طی این مدت در حق شهید طقاطقه شده، آشکار شود.

این جنبش در بیاینه خود از مردم و گروه‌های فلسطین خواست برای حمایت از زندانیان فلسطینی دربندِ اشغالگران صهیونیست دست به تحرکات گسترده بزنند؛ چرا که صهیونیست‌ها در حق آنان دست به تشدید اقدامات و شکنجه زده و این مسئله کماکان ادامه دارد.

شهید طقاطقه ۳۱ ساله با نام کامل «نصار ماجد طقاطقه» امروز سه‌شنبه در زندان «نیتسان» رژیم صهیونیستی به شهادت رسید (+). طقاطقه ۱۹ ژوئیه از سوی نظامیان صهیونیست بازداشت شد و صهیونیست‌ها برای بازجویی، او را به خانه‌اش در بیت فجار فرستادند و دوباره به زندان برگردانده شد.

برادر شهید طقاطقه، در گفت‌وگو با العربی الجدید گفت که برادرش نامزد داشت و قرار بود تابستان امسال زندگی مشترک خود را شروع کند که در زندان زیر شکنجه صهیونیست‌ها به شهادت رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار