کد خبر: ۱۴۵۲۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دبیر کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به واگذاری اردوگاه شهید باهنر آموزش و پرورش گفت: قرار است به صورت فوری کمیته‌ای ویژه تشکیل شده تا نحوه واگذاری این ملک و خسارات احتمالی بررسی شود.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات عصر امروز این کمیسیون گفت: در نشست امروز وزارت آموزش و پرورش گزارشی را در خصوص اردوگاه شهید باهنر ارائه کرد.

وی افزود:‌اردوگاه شهید باهنر آموزش و پرورش یک میلیون ۸۰۰ هزار متر وسعت دارد که به یک شرکت واگذار شده است.

دبیر کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس تصریح کرد:‌در این واگذاری آموزش و پرورش 4 هزار میلیارد تومان از این شرکت دریافت کرده و قرار شده است در قالب اجاره به شرط تملیک هزار و 700 میلیارد تومان پس بدهد.

سلیمی گفت:‌در این واگذاری چند نکته و ابهام وجود دارد که ارزش این ملک حداقل 30 تا 50 هزار میلیارد تومان است و ملکی که متعلق به فرهنگیان است چگونه به یک شرکت خصوصی واگذار شده است.

وی خاطرنشان کرد:‌ابهام بعدی در مورد این واگذاری این است که بر اساس چه مجوزهایی این ملک به دیگری واگذار شده است؟ آیا اقساط به موقع پرداخت شده است یا خیر؟ اگر اقساط به موقع پرداخت نشده باشد امکان اینکه این ملک از سوی شرکت خصوصی تصاحب شود بسیار وجود دارد.

دبیر کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس  گفت:‌ نحوه انتخاب این شرکت هم  در هاله‌ای از ابهام است و سازوکار این شرکت هم مشخص نیست.

سلیمی گفت:‌ابهام بعدی این واگذاری آن است که چرا زیر قیمت واگذار شده است  و اگر تصور کنیم تمامی این اقدامات با شرایط قانونی بوده است این سؤال وجود دارد آموزش و پرورش از کجا می‌تواند 1700 میلیارد تومان بدهی به این شرکت را پرداخت کند.

وی  گفت:‌اگر بنا باشد با اموال معلمین که قطره قطره آن را  جمع کرده‌اند بازی سیاسی شود چه می‌توان گفت؟

دبیر کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس با اشاره به بودجه 36 هزاری میلیارد تومانی آموزش و پرورش در سال جاری گفت: این وزارتخانه سال گذشته 10هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته است و امسال هم پیش‌بینی می‌شود این رقم بیشتر شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: بسیاری از معلمان پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکرده‌اند و وقتی این امر محقق نشده چرا ملک متعلق به وزارت آموزش و پرورش به یک شرکت خصوصی داده شده است؟ و این واگذاری چرا به قیمت واقعی نبوده است.

وی گفت: قرار است کمیته‌ای به صورت فوری و در اسرع وقت تشکیل شده و مسئولین سازمان برنامه و بودجه و آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس حاضر شده و موضوع واگذاری اردوگاه شهید باهنر این وزارتخانه به صورت همه جانبه بررسی شود.و اگر تعللی در پرداخت اقساط صورت گرفته وجود داشته سریعا این اقساط پرداخت شود تا ملک به صاحب اصلی آن یعنی معلمان بازگردد.

دبیر کمیسیون آموزش  و تحقیقات مجلس گفت:‌روزگاری اموال معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان به تاراج رفت و روزگاری ما شاهد خسارات احتمالی و فراوان واگذاری ملک اردوگاه شهید باهنر بوده‌ایم که شاید از خسارات صندوق ذخیره فرهنگیان بیشتر بود.

سلیمی در پایان گفت: سال گذشته موضوع واگذاری اردوگاه شهید باهنر در مجلس از سوی بنده مطرح شد و امروز با تشکیل این کمیته ویژه باید هر چه سریع‌تر تکلیف این ملک مشخص شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار