کد خبر: ۱۴۶۱۱۳
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی تا سال آینده در روستاهای کوهستانی شرق مازندران به اتمام می‌رسد و همچنین با ۲۵۰میلیارد تومان اعتبار عملیات اجرایی فاضلاب شهری شرق مازندران آغاز شد.

به گزارش  خبرگزاری فارس از بهشهر، تلاش برای توسعه و رونق‌بخشی به منطقه و حوزه انتخابیه همواره یکی از دغدغه‌های مهم نمایندگان مجلس در ادوار مختلف بوده است که در کنار همه وظایف قانونی که برعهده دارند؛ در این بخش فعال هستند.

در کنار پرداختن نمایندگان مجلس به انجام وظایف اصلی قانونگذاری و نظارت، توجه به فعالیت‌های مختلف عمرانی و زیرساختی از دغدغه‌ها و انتظارات مردم و مسؤولان است که با کمک دولت و نمایندگان مجلس در طول سال‌های مختلف اجرایی و در سال‌های اخیر با قوت در دستور کار قرار گرفته است.

در همین راستا علی‌محمد شاعری، نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، در آستانه روز خبرنگار در نشست یا اصحاب رسانه به تشریح عملکردهای خود در حوزه انتخابیه پرداخت و به سؤالات مختلف خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ داد.

 نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، دوشنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته خبرنگار، مهم‌ترین مشکل کشور را سوء مدیریت دانست که باید با ورود خبرنگاران و شفاف‌سازی برای رفع این مشکلات وارد عمل شد.

علی‌محمد شاعری اظهار کرد: خبرنگار رابط دولت و ملت است و نقش اساسی در گردش اطلاعات و شفاف‌سازی دارد و هرچه رسانه اثرگذارتر باشد و حضور حرفه‌ای داشته باشد؛ مطالبات بهتر پیگیری و مبارزه با فقر بیشتر است.

وی افزود: رسانه از ارکان مهم توسعه در همه کشورها است و قدرت سنتی گذشته را ندارد و کم نظیر است و اگر از این ظرفیت رسانه به درستی استفاده شود بسیاری از چالش‌ها و سوء مدیریت و چالش اقتصادی رفع می‌شود.

به گفته شاعری، جامعه بدون فعالیت رسانه، به سمت بی‌عدالتی، فساد و ناکارآمدی سوق پیدا می‌کند و باید قدر رسانه به درستی شناخته شود.

این مسؤول در ادامه با اشاره به مسائل مختلف منطقه‌ای و جهانی گفت: آمریکا به صورت یک جانبه از برجام خارج و توافق نامه را زیر پا گذاشت و متعهد به مفاد آن نشد و اعمال تحریم جدید و تسلیم ایران در مقابل اقتدار آمریکایی از اهداف دشمن و آمریکا بود و فشار اصلی بر روی مسائل اقتصادی بود تا ملت ایران به بن‌بست برسد و در مقابل حکومت قرار گیرد و مقاومت ملت را بشکنند.

وی اضافه کرد: دشمن با جنگ روانی و تهدید و تحریم وارد شد تا علیه ملت ما اقدام کند و بیشترین فشار در سال ۹۸ بود و مردم با تبعیت از رهبر ایستادگی کرده و با مقاومت جانانه با وجود فشارهای مختلف سربلند خارج شدند.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دشمنان در این مدت با انتخاب راهبرد فشار و مذاکره تلاش کردند و ملت ما پاسخ مناسب داد و رهبری دست رد به مذاکره زد.

شاعری با اشاره به مسائل داخلی و مشکلات اقتصادی گفت: اکنون قیمت ارز تثبیت شد و قیمت کالاها یا ثابت شد یا بصورت تدریجی در حال کاهش است و شاهد ثبات و مدیریت شرایط هستیم.

وی اظهار کرد: همه مشکلات اقتصادی، تحت فشار ظالمانه آمریکا است و تلاش داریم تا در برابر زیاده‌خواهی آمریکا و غرب سربلند خارج شویم.

این مسؤول افزود: تمام ملت، رسانه و دوستداران ایران اسلامی در برابر زیاده‌خواهی آمریکا ایستادند و دشمن باید یاد بگیرد ملت ما ذره‌ای سستی ندارد و آمریکا باید به تعهدات و استقلال و آزادی ملت‌ها احترام بگذارد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در حوزه کاری تلاش کردم نماینده اثرگذار در مجلس و منطقه باشم؛ خاطر نشان کرد: تصویب قانون برنامه ششم که نقشه راه کشور در دوره پنج ساله است، منع بکارگیری بازنشستگان،  حمایت از صادرات و کنترل واردات، حفاظت از جنگل و  منابع طبیعی، حقوق محیط‌بانان، حفاظت از ذخایر ژنتیکی، حقوق معلمان، افزایش مستمری بگیران امداد و بهزیستی از جمله طرح ها و لوایح اثرگذار در این دوره بود.

وی ادامه داد: طرح تنفس جنگل از دیگر برنامه‌های مهم ما بود که ۱۱۰ پیمانکار جنگل را به تاراج برده بودند و تلاش کردیم تا با طرح تنفس جنگل، این منابع حفظ شود.

شاعری گفت: پایش عملکرد وزارتخانه‌ها و سوال از رئیس جمهور به دلیل رخوت دولت در صادرات و کنترل واردات و تورم را در دستور کار قرار دادیم و این مهم اجرایی شد.

وی ادامه داد: بیمارستان ۱۶۰تختخوابی خانم الانبیاء بهشهر اکنون با ۱۰۰درصد پیشرفت و  با ۵۰میلیارد تومان تجهیزات مدرن در حال افتتاح است.

این مسؤول یادآور شد: سد گلورد را نیمه تعطیل تحویل و با ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار تحویل دادیم و همچنین  تخلیه و بارگیری در بندر امیرآباد در ابتدای کار بنده سه میلیون تن بود و اکنون به ۷ میلیون تن رسید.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: گازرسانی تا سال آینده در روستاهای کوهستانی شرق مازندران به اتمام می‌رسد و همچنین با هدف بازچرخانی و استفاده دوباره از فاضلاب با ۲۵۰میلیارد تومان اعتبار عملیات اجرایی فاضلاب شهری شرق مازندران را آغاز کردیم.

به گفته شاعری، اراضی کشاورزی ۳هزار هکتار زهکشی شد و ۱۵هزار هکتار تا سه سال آینده اجرایی می‌شود و در بخش تخصیص اعتبارات هم ۲۰میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بنیاد برکت سال گذشته ارائه شد و ۶۰۰ نفر وام اشتغال‌زایی مستقیم دریافت کردند.

وی افزود: در بخش آبرسانی روستایی به عنوان دغدغدغه مهم مردم هم ۶۰روستا آبرسانی شد و ۶۰تا باقیمانده و ۳۰ روستا در حال انجام است و همچنین طرح هادی در ۷۰ روستا اجرایی شد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به چگونگی منطقه آزاد در مازندران هم یادآور شد: منطقه آزاد امیرآباد با کار کارشناسی در دستور کار قرار گرفت و سه منطقه در بندرامیرآباد، فریدونکنار و نوشهر در دستور کار است و این در حالی است که با کار کارشناسی در منطقه آزاد تجاری بندرامیرآباد می‌توانستیم برای هزاران نفر شغل ایجاد کنیم.

شاعری اضافه کرد: برای رفع اختلاف و برون رفت از چالش سه منطقه آزاد در مازندران در نظر گرفته شد.

وی اظهار کرد: بحران اقتصادی و بیکاری و فساد معلول است و سوء مدیریت مشکلات مهم کشور است.

این مسؤول افزود: روش‌های محافظه‌کارانه برای اداره کشور رنگ باخته و ما نیازمند مدیران علمی و عملی با کار کارشناسی برای اداره کشور هستیم.

شاعری با اعلام اینکه آزادسازی صفی‌آباد در حال تحقق است و موافقت وزیر اطلاعات گرفته شد؛ اظهار داشت: در این بخش از سوی وزیر اطلاعات اعلام شد مال مردم است و باید استفاده شود.

این مسؤول ادامه داد: ۳۰ آب‌بندان منطقه در حال لایروبی است و در دو سال آینده به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه ۱۳ سال از ساخت  بیمارستان خاتم‌الانبیاء در بهشهر گذشت و ۶۰ درصد پیشرفت داشت، بیان داشت: با گذشت سه سال توانستیم این بیمارستان را به مرحله نهایی نزدیک و به زودی شاهد افتتاح باشیم.

به گفته شاعری اکنون نگاه مردم  و مسؤولان به شرق مازندران متفاوت از گذشته است و مشکلی بنام بیکاری، اراضی شور، سوخت هزارجریب و بیمارستان و سیل نداریم و نیازمند زمان هستیم.

وی گفت: باید اندیشه علمی و مسؤولیت‌پذیر پشت توسعه باشد و مردم کمک‌کار باشند و باید علمی فکر و جهادی عمل کنیم  و کارآمدی برای توسعه مورد توجه باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار