کد خبر: ۱۴۶۲۰۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
امام جمعه کرج با بیان اینکه تراز علمی جمهوری اسلامی ایران از متوسط جهانی بالاتر است، گفت: رشد توان علمی کشور ما با سرعتی 11 برابر رشد سایر نقاط دنیا در حال افزایش است.
به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: تولید علم، بعدی از جنگ نرم است که به توسعه پژوهش و پیشرفت کشور منجر خواهد شد؛ جوانان باید در این راستا با هدف پیشرفت کشور عمل کنند.

امام جمعه کرج با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری در دیدار با نخبگان، بیان کرد: تقویت هرچه بیشتر تربیت علمی و دینی در کنار یکدیگر، موفقیت‌های چشمگیرتری را به دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز اضافه کرد: دشمنان ما همواره دستاوردهای علمی مسلمانان جهان را کوچک می‌شمارند و تحقیر می‌کنند، از این رو باید تلاش و فعالیت خود را هر روز افزایش دهیم تا توان علمی ما فراگیر و زبانزد شود.

وی با بیان اینکه تراز علمی جمهوری اسلامی ایران از متوسط جهانی بالاتر است، یادآور شد: رشد توان علمی کشور ما با سرعتی 11 برابر رشد سایر نقاط دنیا در حال افزایش است.

حسینی‌ همدانی با اشاره به اینکه جوانان نخبه باید تلاش و توان خود را بکار گیرند و با پشتکار هرچه بیشتر به توسعه و پیشرفت کشور کمک کنند، افزود: مسأله مقاومت و مقابله با سختی‌ها از دیگر مواردی است که باید در دستور کار جوانان و نخبگان قرار گیرد.

وی اظهار کرد: امام باقر (ع) با راهبرد مقاومت شیعه را حفظ و به توسعه و گسترش معارف دینی کمک کردند؛ در طول این مدت دشمن از هیچ تلاشی برای مقابله با امام معصوم (ع) فروگذار نبود؛ دشمنان مقابله با تفکر شیعی و اسلامی را تا به امروز ادامه دادند و سعی دارند عرصه را به ما تنگ کنند اما خط مقاومت حزب‌الله و مبارزه 33 روزه بیانگر این پیروزی تفکر مقاومت در میدان است.

امام جمعه کرج تصریح کرد: در این دوران جنگ 33 روزه، اسرائیل از عملیات‌های متعددی همچون ریختن هفت هزار بمب روی سر مردم لبنان و انجام بیش از دو هزار عملیات دریایی برای رسیدن به هدف خود کمک گرفت، اما در نهایت لبنانی‌ها این پیام قرآنی را که «خانه عنکبوت سست است»، به تمام جهان نشان دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز تشکیل تشکل‌ها و  مشارکت های اجتماعی، افزود: امام باقر (ع) در آن روزها یک تشکل عقیدتی راه‌اندازی کرده بودند و پس از شناسایی افراد خوب و جذب قشر مورد هدف به پیشرفت مسائل اجتماعی می‌پرداختند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه به اهمیت مسأله تکثیر نسل و تربیت جامعه اشاره کرد و یادآور شد: بیش از پنج سال است که ابلاغیه مربوط به تکثیر نسل به مسؤولان اعلام شده اما تاکنون اقدام چشمگیری در این زمینه انجام نشده و این امر چه از روی عمد باشد و چه غیرعمد قابل انتقاد است.

فرهنگ فرزندآوری در کشور تقویت شود

حسینی همدانی اظهار کرد: دشمن برای مسائل تربیتی کشور برنامه‌ریزی کرده است؛ عدم توجه به اهمیت تکثیر نسل خطراتی را برای ما به دنبال دارد و مسائل امنیتی را به مخاطره می‌اندازد، همانطور که فرودین ماه سال جاری یک جاسوس دستگیر شد که بر روی مسأله تولید نسل کار و برنامه ریزی می‌کرد.

وی تصریح کرد: طرح NCCN آمریکا را مطالعه و دنبال کنید، این طرح در رابطه با مسائل جمعیتی کشورهای مختلف دنیا صحبت می‌کند. باید فرهنگ فرزندآوری در کشور تقویت شود در حالیکه عملکرد این روزها وارونه است.

امام جمعه کرج با تأکید بر اینکه تولیدی فکر کنید، اضافه کرد: در شرایط تحریم بیش از سه هزار قلم جنس به خارج از کشور صادر شده است، می‌گویند نمی‌شود کار کرد! کار را به دست جوانان بسپارید و ببینید می‌شود یا خیر؟ اگر امید به خدا و تقویت پشتکار و تلاش وجود داشته باشد، حتما می‌شود.

به گفته نماینده ولی فقیه در استان البرز، اگر انقلابی و قاطع عمل کنیم حتما می‌توانیم موفق شویم؛ کشور به سرعت به جایگاه سابق خود بازمی‌گردد.

وی در ادامه در رابطه با انتخابات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرد منتخب باید مردمی باشد، مطرح کرد: میان مردم بودن نباید اجرای شو باشد برای جمع کردن آرا؛ همچنین توجه به شعارهای انتخاباتی یکی دیگر از مواردی است که برای رأی دادن باید مدنظر قرار گیرد.

امام جمعه کرج تصریح کرد: گاهی مطالبی مطرح می شود که کاملا دروغ است یا قانون اجازه تغییر به نحوی که آن ها می گویند را نمی دهد و گاهی برای جلب نظر بانوان، دانشجویان، ورزشکاران و اقشار دیگر مطالبی بیان می شود که خلاف واقع است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه بازار شعارهای انتخاباتی در حال داغ شدن است، گفت: ۲۰۰ یا ۳۰۰ نفر کاندید می شوند؛ برخی افراد از مرحله تأیید صلاحیت شورای نگهبان عبور می کنند و آن زمان است که می بینید چه شعارهایی می دهند و چه دروغ هایی می گویند.

حسینی همدانی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه باید غدیر را درک کنیم و در این روز شاد باشیم، اظهار کرد: هویت شیعی ما در این روز باید مشخص شود. شهر را در این روز آذین بندی کنیم، آذین بندی غدیر با روزهای دیگر متفاوت است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار