کد خبر: ۱۴۶۲۹۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
قانونگذار آلمانی:
به دنبال سخنان اخیر سفیر آمریکا در آلمان، یک قانونگذار آلمانی گفت آمریکا باید سلاح‌های اتمی خود را از خاک آلمان خارج سازد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال تهدید اخیر سفیر آمریکا در برلین مبنی بر خروج نظامیان آمریکایی از خاک آلمان، یک قانونگذار این کشور یکشنبه در این زمینه واکنش نشان داد و اظهار داشت که نباید سلاح‌های اتمی آمریکا در آلمان مستقر باشند.

به نوشته وبگاه «هانوفر آلگماینه»، «دیتمار بارش» رهبر فراکسیون حزب چپ آلمان در این زمینه اظهار داشت: «اگر آمریکا تصمیم به انتقال نیروهای خود از آلمان به لهستان داشته باشد، باید جنگ افزارهای  اتمی خود را نیز از کشور خارج کند.»

وی افزود: «اگر آمریکایی‌ها نظامیان خود را از کشور بیرون می‌برند، پس باید سلاح هسته‌ای خود را نیز با خود ببرند. و البته آن‌ها باید این سلاح‌ها را به آمریکا و نه لهستان ببرند، زیرا این یک تشدید روابط دیگر با روسیه است که با منافع اروپا و آلمان مطابقت ندارد.»

«ریچارد گرنل» سفیر آمریکا در آلمان به تازگی هشدار داده بود که عدم تمایل «آنگلا مرکل»‌ صدر اعظم آلمان برای افزایش بودجه دفاعی ممکن است آمریکا را مجبور کند نیروهای مستقر در آلمان را به لهستان منتقل کند.

گرنل که با خبرگزاری «دی‌پی‌آی» مصاحبه می‌کرد، گفت: «این توهین آمیز است که مالیات‌دهندگان آمریکایی همچنان هزینه ۵۰ هزار نظامی آمریکایی در آلمان را پرداخت می‌کنند، اما ‌آلمان‌ها بودجه مازاد خود را بر روی برنامه‌های داخلی هزینه می‌کنند.» (جزئیات بیشتر)

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا پیشتر از کشورهای عضو ائتلاف ناتو خواسته بود تا بودجه دفاعی خود را تا ۲ درصد از تولید ناخالص داخلی خود افزایش دهند.

 اینک بیش از ۳۳ هزار نظامی و ۱۷ هزار کارمند غیر نظامی آمریکایی در پایگاه‌های نظامی آلمان مستقر هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار