کد خبر: ۱۴۶۴۱۳
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یورونیوز:
یک مقام «جبل طارق» گفته است که واشنگتن با طرح ادعاهایی، خواستار توقیف کشتی «گریس ۱» به نفع آمریکا است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شبکه «یورونیوز» روز پنج‌شنبه به نقل از یک مقام ارشد دولت محلی «جبل طارق» نوشت واشنگتن درخواست کرده است که نفتکش «گریس ۱» به نفع آمریکا توقیف شود.

این مقام ارشد به یورونیوز گفته است: «ایالات متحده بر اساس شماری از ادعاهایی که به دولت جبل طارق ارائه کرده، درخواست کرده است که این کشتی توقیف شود. این ادعاها امروز ساعت ۴ عصر به وقت محلی مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

روزنامه «سان» بامداد امروز گزارش داد که گریس ۱ امروز آزاد می‌شود. با این وجود، دیوان عالی جبل طارق صبح امروز اعلام کرد که واشنگتن اتهامات تازه‌ای علیه این کشتی ارائه کرده و توقیف این کشتی را خواستار شده است.

این کشتی که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت خام ایران است، حدود دو ماه پیش در یورش نیروهای نظامی انگلیسی توقیف شد. جبل طارق مدعی شده است که این کشتی قصد انتقال نفت به سوریه را داشته و به این دلیل تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دمشق را نقض کرده است. این در حالی است که کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا از جمله ایران به رعایت تحریم‌های بروکسل ملزم نیستند. علاوه بر این، تهران تأکید کرده است که مقصد این محموله سوریه نبوده است.

روزنامه «گاردین» چندی پیش افشا کرد که توقیف این کشتی اساسا با تحریک و به درخواست دولت آمریکا صورت گرفته است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار