کد خبر: ۱۴۶۴۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در شمال غرب سوریه
منابع محلی آگاه حاضر در ریف ادلب اعلام کردند که در عملیات‌های اخیر نیروی هوایی سوریه و روسیه در استان‌های ادلب و حماه، هزار و 257 تروریست کشته شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی آگاه در ریف ادلب (شمال غرب سوریه) آماری از تلفات گروه‌های تروریستی طی سه هفته اخیر منتشر کردند.

این منابع اعلام کردند که از زمان آزادسازی شهرک‌های «تل ملح» و «الجبین» در شمال غرب استان حماه که در ششم مرداد ماه جاری صورت گرفت، ارتش سوریه 31 تانک، 169 خودرو و 19 نفربر زرهی «BMP» متعلق به تروریست‌ها را منهدم کرده است.

منابع مذکور به خبرگزاری اسپوتنیک گفتند که این تجهیزات نظامی منهدم شده، متعلق به تروریست‌های «جبهة النصره» و «جیش العزة» بوده که بر اثر حملات هوایی از بین رفتند.

این منابع تصریح کردند که در جریان حملات هوایی نیروهای سوری و روسی طی سه هفته گذشته، در مجموع 1257 تروریست کشته شدند.

به گفته این منابع، از میان تروریست‌های کشته شده، بیش از 400 عنصر، از نیروهای خارجی وابسته به النصرة و جیش العزة بودند.

منابع مذکور به نقل از گروهک موسوم به «کلاه سفیدها» (+) که در ادلب حضور دارند، گزارش دادند که بیشتر تلفات عناصر مسلح، در جریان عملیات‌های آزادسازی «الهبیط» و «الزکاة» بوده است.

کلاه سفیدها می‌گویند که جیش العزة به شدت با کمبود نیرو مواجه است و ادعا می‌کند که ائتلاف تروریستی «هیئة تحریر الشام» -که جبهة النصره رکن اصلی تشکیل دهنده آن است- از ارسال کمک و تجهیزات نظامی، سر باز می‌زند.

جیش العزة اخیرا از تحریر الشام تقاضای چند صد نفر نیرو کرده بود، ولی تحریر الشام نیرویی برای جیش العزة اعزام نکرد.

منابع آگاه حاضر در ادلب تأکید کردند که تحریر الشام طی هفته‌های اخیر، صدها نوجوان بین 12-17 ساله را از شهرهای و شهرک‌های «خان شیخون»، «سراقب»، «أریحا»، «جسر الشغور» و «الدانا» در ریف إدلب بازداشت کرده است.

به گفته این منابع، تحریر الشام این نوجوانان را به صورت اجباری به اردوگاه‌های آموزشی انتقال داده است تا بتواند پس از آموزش، در عملیاتهای ادلب و حماه در برابر ارتش سوریه، از آنها استفاده کند.
برچسب ها: ارتش سوریه ، حماه ، ادلب
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار