کد خبر: ۱۴۶۵۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مجری طرح پنبه کشور گفت: امروز به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم با افزایش تولید پنبه در کشور امکان استحصال روغن از تخم پنبه فراهم شده که امسال تا 15 هزار تن می‌توان از این محصول تولید کرد.

ابراهیم هزار جریب مجری طرح پنبه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اعلام کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که در تخم پنبه برای استحصال روغن وجود دارد، امروز به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کردیم که با  افزایش تولید پنبه در کشور امکان استحصال روغن از تخم پنبه در صنعت روغن‌کشی امکانپذیر شده است.

مجری طرح پنبه گفت: « 15 هزار تن روغن می‌توان از 100 هزار تن پنبه‌ای که امسال تولید می‌شود، استحصال کرد.»

وی در پاسخ به اینکه چرا در سال‌های گذشته از تخم پنبه برای روغن‌کشی استفاده نشده است، گفت: دو دلیل داشت نخست؛ اینکه حجم تولید تخم پنبه در کشور کم بود و روغن‌کشی اقتصادی نبود، دوم اینکه اختصاص  ارز 4200 تومان اشتیاق بیشتری برای وارد کنندگان جهت واردات روغن ایجاد می‌کند و در داخل کشور تمایلی برای استفاده از روغن تخم پنبه نبوده است.

به گزارش فارس، کشور حدود 90 درصد روغن مورد نیاز خود را وارد می‌کند، استحصال روغن از تخم پنبه می‌تواند فرصت خوبی برای تولید بخشی از روغن مورد نیاز در داخل و جلوگیری خروج ارز از کشور شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار