کد خبر: ۱۴۷۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
یگان موشکی ارتش یمن فرودگاه نجران در جنوب عربستان سعودی را با چندین موشک «بدر 1» و پایگاه هوایی «ملک خالد» این کشور را با پهپاد «قاصف» هدف گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با تعدادی موشک بالستیک «بدر ۱» فرودگاه نجران عربستان سعودی و یا پهپاد «قاصف k2» پایگاه هوایی «ملک خالد» این کشور را هدف قرار داد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در صفحه توییتر خود نوشت، موشک‌های مذکور آشیانه هواپیماهای جنگی و شناسایی و دیگر اهداف نظامی در این فرودگاه را هدف قرار دادند که در پی آن فرودگاه به حالت تعطیل در آمده است.

وی افزود: این اقدام در چارچوب پاسخ مشروع به جنایات ائتلاف متجاوز، محاصره مستمر ملت یمن و حملات ادامه‌دار صورت می‌گیرد که در ساعت‌های گذشته به بیش از ۶۰ حمله هوایی رسیده است.

یحیی سریع تأکید کرد، تمام اقدامات پیشگیرانه برای عدم آسیب دیدن غیرنظامیان در این عملیات در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت، پهپادهای «قاصف k2» نیز اهداف نظامی در پایگاه هوایی ملک خالد عربستان در «خمیس مشیط» را هدف قرار داد.

سریع تأکید کرد، پاسخ‌های موشکی و پهپادی ارتش یمن تا پایان حملات ائتلاف سعودی، ادامه خواهد داشت.

 


 

سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو روز پیش (سه شنبه) نیز از شلیک چند موشک بالستیک به فرودگاه نجران عربستان سعودی و تعطیلی پروازها در این فرودگاه خبر داد 

شهر نجران که در جنوب آن پایگاه‌ها و مقرهای نظامی متعددی قرار دارد، یکی از اهداف ارتش یمن برای پاسخ به حملات نظامی عربستان سعودی است.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار