کد خبر: ۱۴۷۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اعلام مخالفت دولت عراق
وزیر خارجه عراق گفت که عراق با حضور رژیم صهیونیستی در منطقه خلیج فارس تحت هر عنوان و هرگونه ائتلافی مخالف است، زیرا حضور این رژیم مایه نگرانی در منطقه خواهد بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه عراق روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای مخالفت خود را با حضور رژیم صهیونیستی در خلیج فارس اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری المسله، در این بیانیه آمده که «محمد علی الحکیم با حضور اسرائیل در خلیج (فارس) تحت هر عنوان و هر گونه ائتلافی است، چون وجود اسرائیل مایه نگرانی در منطقه خواهد بود».

در ادامه بیانیه آمده که «محمد علی الحکیم وزیر خارجه عراق امروز(دوشنبه) ضمن بازدید از سفارت عراق در قاهره، با احمد نایف رشید الدیلمی سفیر عراق در مصر و نماینده دائم آن در اتحادیه عرب دیدار و گفت‌وگو کرد».

در ادامه بیانیه آمده است: «در این دیدار طرح دولت عراق درباره مکانیزم همکاری با کشورهای عربی و اهمیت بررسی مسایل مورد اهتمام مشترک بین عراق و دیگر کشورهای منطقه از جمله مصر مورد بحث و بررسی قرار گرفت».

الحکیم گفت که «مصر کشوری مهم و محوری برای عراق است و روابط دوجانبه بغداد و قاهره در حال گسترش است».

وزیر خارجه عراق تاکید کرد که «عراق خواستار ترک دوره و مرحله جنگ و درگیری و تغییر آن به دوره و مرحله توسعه و صلح و سازندگی و حسن همجواری است».
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار